رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

مبنای طرح ساماندهی رمز ارزها شفافیت است

مبنای طرح ساماندهی رمز ارزها شفافیت است به گزارش کار و درآمد نماینده مردم کرمان اظهار داشت: در طرح ساماندهی رمز ارزها مبنای کار شفافیت است برای اینکه معتقدیم بخش عمده ای از ظرفیت های پولی و مالی و مالیاتی کشور با فعالیت رمز ارزها از رده تصمیم گیری خارج شده است.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمدرضا پورابراهیمی» در جلسه علنی امروز- چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی درباب طرح ساماندهی استخراج رمزارزها با اعلان اینکه پدیده رمزارزها در زمینه اقتصاد منطقه ای و جهانی شکل گرفته و بر اقتصاد کشور ما هم اثر دارد گفت: اگر این پدیده را کتمان نماییم هیچ فرصتی برای مقابله با تبعات آن نداریم و امکان بهره گیری از ظرفیت های آنرا از دست خواهیم داد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: هدف کمیسیون اقتصادی مجلس ساماندهی این پدیده بوده است چونکه در طول دولت های یازدهم و دوازدهم هیچ اراده ای برای ساماندهی پدیده رمزارزها دیده نشد اگر امروز دولت و مجلس در این خصوص همکاری کنند اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.
نماینده مردم کرمان در مورد ساماندهی وضع موجود اظهار داشت: هم اکنون به سبب عدم شناخت کافی توسط مردم و سرمایه گذاران از پدیده رمزارزها گرفتار وضعیت خاصی هستیم که ضوابط مشخصی درباره فعالیت این سامانه ها وجود ندارد، وزارت ارتباطات بعنوان متولی فضای مجازی، وزارت صنعت بعنوان ناظر بر مجوزها، وزارت اقتصاد بعنوان متولی مبارزه با پولشویی و وزارت نیرو بعنوان متولی تامین برق لازم برای استخراج رمزارزها همگی دخیل هستند پس کمیسیون اقتصادی به دنبال ساماندهی این وضعیت نابسامان بوده است.
پورابراهیمی اظهار داشت: در این ساماندهی مبنای کار ما شفافیت است چونکه معتقدیم بخش عمده ای از ظرفیت های پولی و مالی و مالیاتی کشور با فعالیت رمزارزها از رده تصمیم گیری خارج شده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به درخواست نماینده بانک مرکزی برای ارائه لایحه دراین زمینه از طرف دولت اظهار داشت: تابحال هیچ لایحه ای از طرف بانک مرکزی درباب موضوعات مهمی همچون قانون بانک مرکزی و قانون بانکداری کشور ارائه نشده و درباب رمزارزها نیز اگر بانک مرکزی لایحه ای ارائه کرد مبنای کار ما قرار می گیرد.
وی گفت: تا پیش از ارائه لایحه، طرح کمیسیون اقتصادی بررسی می شود و این طرح کاملا کارشناسی شده است پس نمایندگان کمک کنند تا امکان اصلاحات لازم در کمیسیون و طی مراحل قانونی فراهم گردد.


منبع:

1400/06/24
14:28:12
5.0 / 5
218
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , سرمایه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است