در حاشیه هیات دولت؛

اوجی: پروژه پترو پالایشگاهی وارد بازار بورس شد

اوجی: پروژه پترو پالایشگاهی وارد بازار بورس شد به گزارش کار و درآمد وزیر نفت اظهار داشت: بخشی از سهام دو پترو پالایشگاه که یکی در کنار پالایشگاه خلیج فارس و دیگری در منطقه جاسک قرار دارد، در سهام بورس عرضه می شود تا مشارکت مردمی را به همراه داشته باشد و از نقدینگی بالا جلوگیری می شود.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، جواد اوجی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره ساخت دو پترو پالایشگاه اظهار داشت: این پترو پالایشگاه ها با ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه یکی به نام شهید سلیمانی در کنار پالایشگاه خلیج فارس و دیگری در منطقه جاسک است که برای ۴ هزار نفر اشتغال ایجاد کرد.
وی افزود: این پترو پالایشگاه ها در کنار تولید نفت خام و گاز، تولید خوراک برای منطقه پایین دست پتروشیمی ها هم فراهم می کنند که از خام فروشی جلوگیری و نفت خام به ارزش افزوده تبدیل می شود.
وزیر نفت با اشاره به اینکه فراورده های نفتی تحریم ناپدیر است، اظهار داشت: ساخت پتروپالایشگاه شهید سلیمانی با سرمایه نزدیک ۱۱ و جاسک ۷ میلیارد دلار با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخی و بانکها و هلدینگ های داخلی انجام شد.
وی تصریح کرد: بخشی از سهام این پترو پالایشگاه ها در سهام بورس عرضه می شود تا مشارکت مردمی را به همراه داشته باشد و از نقدینگی بالا جلوگیری می شود.منبع:

1401/05/19
11:57:09
5.0 / 5
198
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تولید , سرمایه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است