در گفت وگو با كار و درآمد اعلام شد؛

۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه کارتخوان غیرفعال شد

۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه کارتخوان غیرفعال شد به گزارش کار و درآمد، رئیس اداره اجرائی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: در امتداد ساماندهی کارتخوان ها با همکاری بانک مرکزی، 9 میلیون و 400 هزار ابزار پرداخت (دستگاه کارتخوان) غیرفعال شد.


اشکان هراتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا عنوان کرد: این تعداد دستگاه ها یا توسط صاحبان کارتخوان ها و یا توسط سازمان امور مالیاتی با هماهنگی بانک مرکزی غیرفعال شده است.
وی اضافه کرد: ساماندهی دستگاه کارتخوان بانکی در جهت اجرای ماده ۱۱ قانون پایانه فروشگاهی با همکاری سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی از ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ صورت گرفت.
اتصال ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار کارتخوان به پرونده های مالیاتی
رییس اداره اجرائی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی افزود: حدود ۱۸ میلیون و ۷۷۹ هزار مورد تعداد ابرازهای پرداخت بود که از این تعداد حدود هشت میلیون و ۳۰۰ هزار کارتخوان بصورت فعال به پرونده های مالیاتی متصل شدند.
هراتی با اشاره به اینکه اجرای ماده ۱۱ قانون پایانه فروشگاهی یکی از مواد زیرساختی برای اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بوده است است، اظهار داشت: این امر در کنار ماده ۱۰ و شناسایی حساب های تجاری همچون پیش نیازهای اساسی برای اجرای اثربخش قانون بوده است که به انجام رسید.
شناسایی حساب های تجاری تا شهریورماه
وی تاکید کرد: ماده ۱۰ این قانون نیز برای شناسایی حساب های تجاری بوده است که جلسه های مستمر هفتگی با کارشناسان بانک مرکزی برگزار شده و درحال برگزاری است که در همین راستا هشت میلیون حساب تجاری را شناسایی کرده ایم.
رییس اداره اجرائی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی ابراز امیدواری کرد تا اواسط شهریورماه بتوانیم حساب های تجاری را نیز شناسایی نماییم.
وی از راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی اطلاع داد و اظهار داشت: با تکمیل زیرسامانه های اصلی، سامانه مؤدیان راه اندازی و امکان عضویت داوطلبانه و ایجاد کارپوشه برای مؤدیان از ۲۰ تیرماه امسال بوسیله اطلاعیه سازمان امور مالیاتی اعلام گردید و تا مقطع فعلی حدود ۶ هزار مودی عضو این سامانه شده و در مورد ایجاد کارپوشه خود پیامک دریافت کرده اند.


منبع:

1401/05/23
15:40:15
5.0 / 5
186
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , سازمان , فروش
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است