بریتانیا قوانین مهاجرت را تغییر می دهد؟

بریتانیا قوانین مهاجرت را تغییر می دهد؟ به گزارش کار و درآمد، بریتانیا طرح های ویزا برای کاهش کمبود نیروی کار را بررسی می کند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از بیزنس، نخست وزیر بریتانیا - لیز تراس - مقرر است، بازبینی اساسی در سیستم ویزا بریتانیا برای مقابله با کمبود شدید نیروی کار در صنایع کلیدی آغاز کند.
نخست وزیر بریتانیا مقرر است با ایجاد تغییراتی در «فهرست کمبود مشاغل» بعضی از همکاران خود در کابینه ضد مهاجرت را به چالش بکشد و به صنایع خاصی اجازه دهد کارکنان بیشتری مانند مهندسان پهنای باند از خارج کشور بیاورند.
در این گزارش به نقل از یک مقام داونینگ استریت، آمده است که این بررسی همینطور می تواند کاهش الزامات صحبت کردن به زبان انگلیسی در بعضی بخش ها را تایید کند تا کارگران خارجی بیشتری وارد کشور شوند.
کواسی کوارتنگ - وزیر دارایی بریتانیا - روز یکشنبه در پاسخ به سوالی در رابطه با این ایده که قوانین مهاجرت امکان دارد تسهیل شود؟ به بی بی سی اظهار داشت: «این در مورد تسهیل قوانین نیست؛ تمام نکته در مورد بحث برگزیت است و بر این اساس باید مهاجرت را بگونه ای کنترل نماییم که برای بریتانیا کارساز باشد».
وی در پاسخ به این سؤال که آیا مشاغل بیشتری به لیست افرادی که می توانند وارد شوند اضافه می شود؟ اظهار داشت: وزیر کشور همانطور که روز جمعه اعلام نموده بود، در هفته های آینده این مورد بروزرسانی خواهد نمود.
وزیر کشور در چند هفته آینده اطلاعیه ای عرضه خواهد نمود که ما باید اقتصاد را رشد دهیم.
تراس در اوایل این ماه به قدرت رسید اما بعد از مرگ ملکه الیزابت، فرصت کمی برای بیان دیدگاه خود برای کشور پیدا کرد.
وی در طول سفر هفته گذشته خود به نیویورک اظهار داشت که آماده است تصمیمات جدیدی اتخاذ کند، چونکه دولت به دنبال تحریک رشد اقتصادی می باشد.
فایننشال تایمز در گزارش خود همینطور اعلام نمود که دولت بریتانیا مقرر است سقف کارگران فصلی خارج از کشور که در بخش کشاورزی فعالیت می نمایند، بردارد.
منبع:

1401/07/04
11:45:38
5.0 / 5
307
تگهای خبر: اقتصاد , سیستم , كارگر , مشاغل
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است