در گفت و گو با كار و درآمد عنوان شد

حفظ امنیت شغلی کارگران با فعال سازی کارخانه ها

حفظ امنیت شغلی کارگران با فعال سازی کارخانه ها کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، یک فعال کارگری احیای کارخانه های تعطیل شده توسط دولت را اقدامی مثبت در راستای رونق تولید و حفظ امنیت شغلی کارگران دانست و اظهار داشت: گسترش بنگاه های کوچک و متوسط سبب اشتغال پایدار و ارزش افزوده برای کشور می شود.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، احیای کارخانه های راکد را از اقدامات مثبت دولت برشمرد و اظهار داشت: یکی از کارهای مثبت و موثری که دولت با جدیت دنبال کرده و در دستور کار قرار داده احیای کارخانه های راکد است و تلاش نموده بنگاه هایی که تعطیل شدند یا به تملک بانک ها درآمدند را به چرخه فعالیت مجدد برگرداند.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیلهای مختلفی با تعطیلی کارخانه ها مواجه هستیم که یکی از تنها سوء مدیریت و تخلفات مدیران این بنگاه ها است که سبب بیکاری کارگران و ایجاد اختلال در چرخه اقتصاد کشور می شود.

ابوی اظهار داشت: برخی کارفرمایان برای فرار از پرداخت بدهی بانکی و مالیاتی یا گرفتن وام های کلان بانکی، بنگاه را راکد جلوه می دهند که برای مقابله با چنین شگردهایی، لازم است بازرسی و نظارت دقیق بر عملکرد بنگاه ها صورت گیرد تا واحدهای فعال و غیر فعال شناسایی شوند.

این فعال کارگری در عین حال بیش از ۹۰ درصد اشتغال را متعلق به بنگاه های کوچک و زودبازده دانست و اظهار داشت: در تمام دنیا برای اشتغالزایی و سودآوری بیشتر، بنگاه های کوچک و زودبازده درحال گسترش است و ما باید برای دستیابی به اشتغال پایدار به سمت راه اندازی این بنگاه ها برویم که سبب اشتغال و ارزش افزوده برای کشور می شوند.

به گفته ی ایشان، راه اندازی بنگاه های کوچک و متوسط هزینه بالایی ندارد و به سبب داشتن قدرت رقابت پذیری، قیمت تمام شده محصولات تولیدی در این واحدها پایین است.
1401/08/07
08:04:57
5.0 / 5
385
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است