سخنگوی اجرای قانون جدید چك خبر داد:

تجهیز چک های تضمین شده به شناسه صیادی ۱۶ رقمی

تجهیز چک های تضمین شده به شناسه صیادی ۱۶ رقمی به گزارش کار و درآمد سخنگوی اجرای قانون جدید اظهار داشت: بر مبنای اصلاحیه اخیر قانون صدور چک، چک های تضمین شده باید از راه سامانه صیاد صادر و مجهز به شناسه ۱۶ رقمی شوند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا از بانک مرکزی، آمنه نادعلیزاده اضافه کرد: ازاین رو بانک ها مکلف هستند در زمان صدور چک های تضمین شده، ثبت صدور این چک ها را در سامانه صیاد انجام و بعد از آن تحویل متقاضی دهند.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک با اشاره به اینکه با شناسه دار شدن چک های تضمینی، امکان استعلام مشخصات این چک ها برای گیرندگان فراهم گشته است، اظهار داشت: گیرندگان چک های تضمینی برای استعلام می توانند به تمام مبادی متصل به سامانه صیاد شامل پیامک، خودپرداز، برنامک ها، اینترنت بانک و همراه بانک مراجعه نموده و اطمینان حاصل کنند که چک به نفعشان ثبت شده باشد.

وی با تکیه بر این که ثبت صدور چک های تضمین شده صرفاً توسط بانک انجام می شود، اضافه کرد: امکان صدور چک های تضمین شده با شناسه ۱۶ رقمی از آغاز اردیبهشت ماه سالجاری برای بانک ها فراهم شده و از نیمه خرداد به بعد چک های تضمین شده فاقد شناسه ۱۶ رقمی، امکان مبادله به صورت بین بانکی را نخواهند داشت و تسویه آنها صرفاً از راه بانک صادرکننده صورت خواهد گرفت.

1401/03/05
16:33:19
5.0 / 5
201
تگهای خبر: اینترنت , بانك , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است