از سوی معاون اول رئیس جمهور؛

آئین نامه سقف قرارداد موقت كارگران پروژه ای ابلاغ گردید

آئین نامه سقف قرارداد موقت كارگران پروژه ای ابلاغ گردید به گزارش كار و درآمد معاون اول رئیس جمهور آئین نامه تعیین سقف قراردادهای موقت كارگران پروژه ای را ابلاغ نمود كه بر مبنای آن كارفرمایان باید در پروژه های بیشتر از ۴ سال با كارگران قرارداد دائم امضا كنند.به گزارش كار و درآمد به نقل از دفتر هیئت دولت، نظر به افزایش قراردادهای موقت كار و پیشگیری از سو استفاده از عدم تعیین حداكثر مدت موقت كار و ایجاد امنیت شغلی كارگران، هیئت دولت حداكثر مدت موقت برای كارهایی كه طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد را تصویب كرد.
هیئت وزیران در جلسه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تمامی كارها در كارگاه هایی كه برای انجام مأموریتی خاص ایجادشده و مأموریت آنها در تاریخ معینی به اتمام می رسد، نظیر كارگاه های سدسازی، راهسازی و ساخت كارخانه و تمامی كارها در كارگاه هایی كه فعالیت آنها مقید به زمان خاصی نیست و در طول زمان تداوم دارند ولی جزو فعالیت ها و وظایف اصلی كارگاه نیستند، نظیر ساخت سوله، ساختمان یا خط تولید جدید را جز مصادیق كارهایی كه طبیعت آنها جنبه غیرمستمر دارد، تعریف نمود.
مطابق این تصمیم، حداكثر مدت موقت برای كارهایی كه طبیعت آنها جنبه غیرمستمر دارد، چهار سال است و حداكثر مدت موقت شامل سقف زمانی مجموع قراردادهای مدت موقت است كه برای انجام كارهای مبحث این تصویب نامه می توان با یك كارگر یا برخی از كارگران منعقد كرد.
گفتنی است، مدت توقف موقتی كارگاه، از سقف زمانی مبحث این ماده معاف بوده و در كارهایی كه پیش از ابلاغ این تصویب نامه وجود داشته اند، حداكثر مدت موقت از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه محاسبه می گردد.
بر همین اساس، كارفرمایان مجازند بعد از اتمام پروژه یا فعالیت مذكور حتی بعد از مدت چهار سال مذكور در بندهای (۲) و (۳)، با كارگر یا كارگران آن پروژه یا فعالیت اتمام یافته، تسویه حساب كنند.
هم چنین، افرادی كه در چارچوب قراردادهای مدت موقت، در كارهای جاری مستمر فعالیت می نمایند، مشمول مفاد این آیین نامه نخواهند بود.
به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، بر طبق این آیین نامه، در صورتیكه فعالیت كارگاه یا پروژه بیشتر از ۴ سال به طول انجامد در مدت ۴ سال به بعد همه نیروهای به كار گرفته شده شامل قدیم یا جدید تا آخر پروژه نیروی كار دائم تلقی می شوند.


1398/12/08
10:00:56
5.0 / 5
4211
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است