همه اقدامات كرونایی از مرز تا پایانه های مسافری

همه اقدامات كرونایی از مرز تا پایانه های مسافری به گزارش كار و درآمد رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: در امتداد پیش گیری از انتقال ویروس كرونا، تمهیدات خیلی از مرزها تا پایانه های مسافری و شركت های حمل و نقل كالا اندیشیده شده كه می توان به حذف موقت طرح ثبت اثر انگشت در همه مراحل دریافت بار، ضدعفونی كردن همه سطوح تماس در پایانه های مسافری، انواع وسائل حمل و نقل عمومی و فضاها و ابنیه موجود در این بخش، همكاری و هماهنگی لازم با پایگاه های بهداشت قرنطینه در مرزها و... اشاره نمود.عبدالهاشم حسن نیا در گفت و گو با ایسنا درباره اقدامات انجام شده برای پیش گیری از انتقال ویروس كرونا در بخش های مختلف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار نمود: در امتداد جلوگیری از انتقال ویروس كرونا بوسیله مرزهای جاده ای، همكاری و هماهنگی لازم با پایگاه های بهداشت قرنطینه در مرزها از طرف مدیران پایانه های مرزی كشور انجام شده است.
وی ادامه داد: جلسات كمیته هماهنگی در پایانه های مرزی با حضور نمایندگان مركز پیش گیری از بیماری ها برگزار شده و گردش كار و نحوه كمك و هماهنگی سایر دستگاه ها برای كنترل و جلوگیری از انتقال ویروس كرونا مشخص شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینكه ابلاغیه و دستورات لازم به شركت های خدماتی در مرزها برای افزایش دوره نظافت در سالن ها و دیگر ابنیه موجود در مرز برای جلوگیری از هرگونه آلودگی انجام شده است، افزود: جمع آوری و انتقال زباله های موجود طی روز در چند مرحله، ضدعفونی كردن غرفه ها و نصب بنرهای آموزشی در مناسب ترین نقاط سالن و محوطه برای اطلاع مسافران از مهمترین اقدامات انجام شده در مرزها است.
بگفته حسن نیا، برای استقرار نیروهای كمكی و بازرسان اعزامی از مراكز استان به پایانه مرزی برای حضور در نقطه صفر مرزی و محل های تردد رانندگان خارجی نیز همكاری لازم صورت گرفته است.
حذف موقت طرح ثبت اثر انگشت

وی همین طور درباره اقدامات انجام شده در امتداد پیش گیری از انتقال ویروس كرونا در حوزه حمل و نقل بار اظهار داشت: هماهنگی های لازم با تشكل های صنفی شركت های حمل و نقل كالا، انجام شده است تا بعضی از الزامات فرآیندهای ذیربط تا اطلاع ثانوی و بطور موقت حذف شود. بعنوان مثال اجرای طرح ثبت اثر انگشت در كلیه مراحل دریافت بار، همچون هنگام تبدیل نوبت مجازی به حقیقی و ستاندن نوبت در پایانه های بار تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: ضد عفونی سالن های اعلان بار و محل تجمع رانندگان، تعبیه محلول های ضدعفونی كننده در مكان های مناسب، كنترل و جلوگیری از ورود افراد متفرقه به سالن های اعلان بار، خروج حتی الامكان بارهای قابل ارائه در خارج از سالن های اعلان بار بمنظور محدود نمودن تردد در سالن ها، نصب بنر، توزیع بروشورها و فیلم های آموزشی حاوی سفارش های بهداشتی و نظافت فردی در محل های تجمع رانندگان و مكان های مناسب، كنترل و نظافت سرویس های بهداشتی در پایانه های بار، همكاری و تهیه فضاهای مورد نیاز برای ماموران بهداشت جهت غربالگری افراد، جمع آوری و انتقال زباله های موجود حداقل دو بار در روز و غیره مهمترین تمهیدات انجام شده برای پیشگیری در زمینه شیوع این ویروس می باشد.
حسن نیا اظهاركرد: از طرف دیگر به مراكز انجام معاینات شغلی رانندگان طرف قرارداد سازمان متبوع برای رعایت اصول بهداشتی و تعبیه محلول های ضدعفونی كننده در محل بازگشت كنندگان تاكید لازم صورت گرفته و بر آنها نظارت خواهیم كرد.
ضدعفونی همه سطوح تماس مسافران
وی درباره اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس كرونا در ناوگان مسافربری نیز اظهار داشت: هماهنگی های لازم با تشكل های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری و رعایت الزامات بهداشتی در طول سفر انجام شده است. بعنوان مثال تشكل های صنفی بخش حمل و نقل مسافر، شركت ها و موسسات مسافربری مكلف به رعایت الزامات بهداشتی در خصوص ضدعفونی كردن سطوح تماس دست مسافران در ناوگان با مواد ضدعفونی كننده هستند. البته این كار طبق استاندارد مورد تایید مراكز بهداشت و ضدعفونی كردن مكان های لازم در پایانه های مسافربری بوسیله سازمان پایانه های شهرداری انجام می شود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: به شركت های مسافربری تاكید گردیده است كه از بطری های آب یك بار مصرف بجای لیوان برای مصرف آب آشامیدنی به مسافران استفاده كنند و برای مسافران دارای علایم سرماخوردگی ماسك تهیه كرده و به آنها تحویل دهند. همین طور به شركت های حمل و نقل مسافر اعلام كردیم كه برمبنای بخشنامه های ابلاغ گردیده خصوصاً مفاد ماده ۱۵ ضوابط حمل و نقل مسافر باید تهیه، نگهداری و توزیع خوراكی ها به صورت كاملا بهداشتی در میان مسافران صورت گیرد.
حسن نیا اشاره كرد: شركت های مسافربری ملزم هستند چنانچه در حین سفرها مسافرانی با علایم سرماخوردگی شدید مشاهده شوند اقدامات لازم را نسبت به توجیه آنها برای رعایت رفتارهای بهداشتی و ایمنی همچون استفاده از ماسك و در صورت ضرورت استقرار مسافر در محلی از وسیله نقلیه كه كمترین مواجهه با سایر مسافران را داشته باشد، انجام دهند.1398/12/08
14:32:37
5.0 / 5
3631
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است