آغاز مرحله دوم ثبت نام مسكن ملی از ۱۷ اسفند

آغاز مرحله دوم ثبت نام مسكن ملی از ۱۷ اسفند به گزارش كار و درآمد معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسكن از شنبه 17 اسفند ماه شروع می شود، اظهار داشت: آورده اولیه متقاضیان بین 30 تا 40 میلیون تومان است كه با حدود 100 میلیون تومان تسهیلات دولتی و مابقی هزینه ساخت باید توسط متقاضی در طول دوره ساخت كه حدود 18 ماه و دو سال به طول می انجامد تكمیل و به حساب، واریز شود.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده - معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی - در یك برنامه زنده تلویزیونی ضمن اعلام این مطلب كه ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسكن از شنبه ۱۷ اسفندماه آغاز خواهد شد، اظهار داشت: در مرحله اول ثبت نام كه در ۵۳۰ شهر انجام شد اعلام كردیم كه تا پیش از اختتام سال مرحله دوم ثبت نام انجام می شود. خوشبختانه شرایط برای ثبت نام مرحله دوم مهیا شده و انشالله از شنبه ۱۷ اسفندماه مرحله دوم ثبت نام در پنج استانِ آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز و اصفهان شروع می شود.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: به واسطه بازخوردی كه از سامانه دریافت می شود، گروه های بعدی در استان های دیگر نیز اعلام می شوند و ثبت نام روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هفته آتی انجام می شود و چنانچه در استانها كار ثبت نام مرحله دوم به پایان نرسید، این كار در اول دو هفته بعد نیز ادامه خواهد یافت.
معاون وزیر راه و شهرسازی تفاوت این مرحله از ثبت نام را با مرحله اول، ثبت نام از تمامی متقاضیان عنوان نمود و اضافه كرد: در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن برمبنای تعداد ظرفیت ثبت نام انجام شد و به محض آنكه ظرفیت تكمیل می شد، سایت بسته می شد. در مرحله دوم بنا بر تدبیری كه اندیشیده شده كه مردم لازم نباشد حتی به مراكزی خارج از منزل بازگشت داشته باشند ثبت نام از ۸ بامداد شروع و تا ساعت ۱۲ روز بعد انجام می شود.
محمودزاده اضافه كرد: بدین معنا، متقاضیان دو روز كاری فرصت دارند تا ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن انجام دهند. برمبنای ظرفیتی كه وجود دارد این مرحله از ثبت نام برمبنای قرعه كشی انجام می شود و كسانی كه از این فهرست بیرون بروند از طرف ستاد طرح اقدام ملی اعلام می شوند كه افراد انتخاب شده باید در مرحله بعدی برای احراز شرایط خود اقدام نمایند.
معاون مسكن و ساختمان درباب پروسه ثبت نام اعلام نمود: سایت ثبت نام به آدرس tem.mrud.ir است. این سایت ثبت نام است و تمام اطلاعات لازم در سایت ثبت شده است كه متقاضیان باید چه شرایطی داشته باشند.
محمودزاده تصریح كرد: برمبنای قانون ساماندهی چهارشرط وجود دارد كه باید متقاضیان ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن واجد آن باشند. اول آنكه متقاضیان باید از اول انقلاب از امكانات دولتی در حوزه زمین و مسكن استفاده نكرده باشند و اصطلاحا فرم ج آنها سبز باشد. شرط دوم آن است كه متقاضی از اول فرودین سال ۱۳۸۴ فاقد مالكیت خصوصی باشد. شرط سوم تاهل و شرط چهارم سابقه حداقل پنج سال سكونت در شهری است كه متقاضی تقاضای مسكن كرده است.
پرونده ۵۰ هزار متقاضی طرح ملی مسكن در بانك ها تشكیل شد
وی ادامه داد: سه سامانه ملی برای كنترل فرم ج، تسهیلات بانكی و موضوع مالكیت اشخاص كه به شكل ملی انجام می شود و به استانها ابلاغ می شود. درباب سابقه پنج سال سكونت در شهر موردتقاضا، استان، اظهارنظر و بررسی خواهدنمود.
بگفته محمودزاده، كسانی كه در مرحله اول ثبت نام كردند و در سه سامانه ملی كه اعلام گردید واجد شرایط شناخته شدند به استانها عرضه شدند و الان در مرحله تشكیل پروند و معرفی به بانك قرار دارند. تا امروز حدود ۵۰ هزار نفر از متقاضیان تشكیل پرونده دادند و به بانك برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه در مرحله اول ۲۴۰ هزار نفر ثبت نام كرده و بطور متوسط ۵۸ درصد واجد شرایط شناخته شدند، اشاره كرد: درصد پذیرفته شدگان در استان های مختلف متفاوت بود كه در استان اردبیل با حدود ۶۶.۵ درصد بیشترین واجدان شرایط و در استان سمنان با ۳۵ درصد پایین ترین میزان مشاركت را داشتیم. در استان تهران این رقم ۴۶.۵ درصد بود.
محمودزاده تصریح كرد: افراد واجد شرایط در استان تشكیل پرونده می دهند. مدارك سجلی آنها كنترل می شود و در صورت اثبات سابقه پنج سال سكونت به بانك معرفی می گردند تا پرونده آنها تشكیل گردد. این روند تا اول اسفندماه امسال ادامه پیدا كرد و توسط برنامه زمانبندی كه با پیامك و یا در سامانه به متقاضیان اعلام گردید.
وی ادامه داد: بعد به واسطه اعلام شرایط بهداشتی كه در كشور وجود داشت روند را به تعویق انداختیم و هیچ نگرانی برای متقاضیان وجود ندارد و این دسته از متقاضیان حق شان محفوظ است و در زمانی كه اعلام می نماییم مراجعه نموده و پرونده خودرا تكمیل می كنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: متقاضیان با سایت مسكن ملی tem.mrud.ir در ارتباط باشند و اخبار و اطلاعیه ها را از روی سایت دنبال كنند.
وی درباب آورده متقاضیان اعلام نمود: این طرح برای دهك های ۴ تا ۷ است بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه است و حدود ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی و مابقی هزینه ساخت كه بستگی به تعداد واحد و تعداد طبقه و شهر مورد راه اندازی دارد باید توسط متقاضی در طول دوره ساخت كه حدود ۱۸ ماه و دو سال به طول می انجامد به حساب واریز شود.
بگفته وی، در این مرحله آورده متقاضی به اضافه تسهیلات بانك معادل قیمت تمام شده واحد مسكونی به حساب واریز می شود كه بسته به شهر موردتقاضا، متفاوت خواهد بود.
محمودزاده درباب اعتراضات نیز اعلام نمود: از روز اول اسفندماه شرایط برقرار شد تا مردم اعتراضات خودرا از طرح اقدام ملی مسكن اعلام كنند كه باز هم به سبب شرایط بهداشتی كشور بازگشت حضوری منتفی شد و كار به تعویق افتاد. این امكان از شنبه گذشته برقرار شد تا متقاضیان با مراجعه به سایت مسكن ملی تقاضا را ثبت می كنند، بررسی دوباره انجام می شود و چنانچه اشتباهی انجام شده باشد اساسا مورد بررسی قرار گرفته و روند ثبت نام بازگشت داده می شود و جای نگرانی وجود ندارد. حتما این دسته از متقاضیان با اثبات به روند خود باز می گردند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مواردی درباب تشابه اسمی وجود داشته است. مواردی را در طرح های قبلی همچون مسكن مهر داشتیم كه متقاضی ثبت نام كرده و منتج به واگذاری مسكن نشده بود و فرم ج این دسته از متقاضیان به رغم استفاده نكردن از مسكن همچنان قرمز است كه این موارد بررسی خواهد شد و مشكل این عده برطرف می شود.
محمودزاده همین طور توضیح داد: افرادی كه نسبت به ثبت نام مرحله اول اعتراض دارند با مراجعه به سایت در بخش اعتراضات با درج نام و كدملی خود، كد رهگیری دریافت كرده و با ثبت كد، علت رد تقاضای اولیه خودرا مشاهده می كنند. چنانچه اشتباهی شده باشد، اعتراضات ثبت و متقاضیان با ارائه مدارك سجلی، در زمان مقرر و اعلام شده مراجعه نموده و وضعیت آنها كنترل و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.
ثبت انصراف متقاضیان طرح اقدام ملی از امروز ۱۲ اسفند
وی درباب شرایط انصراف متقاضیان طرح اقدام ملی مسكن نیز، توضیح داد: از امروز ۱۲ اسفند این فرصت به متقاضیانی كه درخواست انصراف از طرح اقدام ملی را دارند و فاقد شرایط اعلام شده خصوصاً سابقه عدم سكونت در شهر موردتفاضا هستند داده شده است. بدین معنا متقاضیان می توانند، تقاضای انصراف خودرا از طرح اقدام ملی ثبت كنند. این تقاضای انصراف تا روز جمعه ۱۶ اسفند برقرار است. متقاضیان با ثبت انصراف خود این امكان را خواهند یافت تا در طرح های جدید و در مرحله دوم ثبت نام كه از ۱۷ ام شروع می شود در شهری كه سكونت دارند ثبت نام كنند.
برخی پروژه های مسكن ملی ۷۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارند
محمودزاده همین طور در پاسخ به این پرسش كه در كدام استانها ساخت مسكن ملی شروع شده است؟ اظهار داشت: الان پروژه هایی وجود دارند كه بالای ۷۰ و گاهی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارند كه امیدواریم ابتدای سال 1399 و در ماه های فروردین و اردیبهشت بتوانیم نخستین پروژه های طرح اقدام ملی مسكن را افتتاح نماییم.
وی افزود: الان پروژه هایی داریم كه در مراحل مختلف اجراست و در مرحله فوندانسیون، خاكبرداری، اسكلت و مراحل مختلف قرار دارد. برنامه ریزی دقیق و به شكل تمام وقت در حال انجام می باشد و تلاش می شود تا در زمانبندی اعلام شده كار صورت گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: همچون شروطی كه باید حتما صورت گیرد تا كار در زمان مقرر خود تمام شود این است كه متقاضیان در زمان اعلام شده آورده خودرا واریز نمایند. برای اینكه روند ساخت به آورده متقاضیان و تسهیلات بانكی بستگی دارد. اگر آورده متقاضیان با تاخیر واریز شود طبیعتا روند تحویل به تاخیر می افتد. بدین سبب انتظار است تا متقاضیان بموقع به تعهد خود عمل كنند.
او همینطور اعلام نمود: در شهرهای كوچك و مناطقی كه برای وزارت راه و شهرسازی امكان امكان ارائه زمین وجود دارد، زمین به صورت مشاركتی به متقاضیان واگذار می شود. نزدیك به ۱۶۵۰۰ واحد تابحال شناسایی شده است كه به گروه های زیر چهارنفر واگذار می شود تا خود مردم با مدیریت خود واحد مسكونی را بسازند.1398/12/13
13:33:25
5.0 / 5
3421
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , سایت , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است