آغاز ثبت نام مسكن ملی در 17 استان از فردا

آغاز ثبت نام مسكن ملی در 17 استان از فردا به گزارش كار و درآمد نوبت دوم از مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن در حالی از روز دوشنبه در ۱۷ استان شروع می شود كه وزارت راه و شهرسازی شروط جدیدی به این طرح افزوده است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، مرحله دوم طرح اقدام ملی مسكن از روز شنبه ۱۷ اسفند ماه در پنج استان البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل شروع شد كه تا ساعت ۲۴ امروز به اتمام می رسد.
از ۱۰ بامداد فردا دوشنبه ۱۹ اسفند ماه هم نام نویسی در ۱۷ استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، كرمان، كرمانشاه، كهگیلویه و بویراحمد، كردستان، یزد، لرستان، هرمزگان، همدان، مازندران، گیلان و گلستان شروع می شود تا ساعت ۲۴ سه شنبه ۲۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت. متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع كنند.
در این مرحله از نام نویسی مكانیزم تغییر كرده و مثل مرحله اول كه ثبت نام بر مبنای ظرفیت بود آن گونه نیست. مطابق اعلام وزارت راه و شهرسازی تمامی افراد فرصت دارند ظرف دو روز در استان مورد نظر خود ثبت نام كنند. سپس از بین افرادی كه شروط پنج گانه همچون عدم استفاده از تسهیلات دولتی در بخش مسكن، عدم استفاده از امتیاز زمین یا مسكن دولتی پس از انقلاب و نداشتن مالكیت مسكونی از سال ۱۳۸۴ به بعد را دارا هستند قرعه كشی به عمل می آید.
به نظر می آید تغییر رویكرد و همینطور كثرت متقاضیان، مسؤلان را بر آن داشته تا شروط جدیدی را برای فرآیند قرعه كشی اضافه كنند؛ چونكه در فراخوان جدید وزارت راه و شهرسازی عنوان شده است كه بر مبنای تعداد افراد تحت تكفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و... اولویت بندی و انتخاب صورت می گیرد.
در اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی آمده است: بعد از اتمام زمان ثبت نام و آخر پالایش متقاضیان بر مبنای شرایط استفاده از طرح، متقاضیان نهائی با لحاظ شاخص هائی همچون تعداد افراد تحت تكفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و...، اولویت بندی و انتخاب می شوند.
این اطلاعیه خاطرنشان كرده است كه افرادی كه در مرحله اول، ثبت نام نموده و بعنوان متقاضی اولیه پیامك احراز شرایط را دریافت كرده اند چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خویش را در سامانه ثبت كرده باشند، می توانند در این مرحله ثبت نام كنند.
همچنین، متقاضیان كه نسبت به عدم احزار شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض كردند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و در فرآیند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن قرار می گیرند.
این اطلاعیه تصریح كرده است: در شهرهائی كه در مرحله اول و دوم ثبت نام قرار نداشته اند، در صورت تأمین زمین در مراحل بعدی در این شهرها هم ثبت نام انجام می شود.
اسامی شهرهای ۱۷ استان اعلام شده به شرح زیر است:
استان ایلام شهرهای ایلام، دهلران، سرابله، آبدانان، اركواز، لومار
استان چهارمحال و بختیاری شهرهای شهركرد، بروجن، فارسان، گندمان، فرادبنه، هفشجان، اردل، چلگرد، شلمزار، گهرو، بن
استان خراسان جنوبی شهرهای قائن، فردوس، طبس مسینا، اسدیه، سربیشه، مود، اسفدن، خضری دشت بیاض، نیمبلوك، شوسف، نهبندان، سرایان، آیسك، سه قلعه، اسلامیه، بشرویه، حاجی آباد، زهان، خوسف، عشق آباد، طبس
استان خراسان شمالی شهرهای بجنورد، اسفراین، صفی آباد، سنخواست، شوقان، جاجرم، تیتكانلو، ایور، گرمه، درق
استان زنجان شهرهای زنجان، خرمدره، صایین قلعه، هیدج، گرماب، زرین رود، سهرود، سجاس، زرین آباد، چورزق، ماه نشان، سلطانیه
استان قزوین شهرهای محمدیه و بویین زهرا
استان كرمان شهرهای سیرجان، بم، شهداد، اندوهجرد، ماهان، باغین، چترود، رابر
استان كرمانشاه شهرهای كرمانشاه، اسلام آباد غرب، سنقر، جوانرود، قصرشیرین، گیلانغرب، پاوه، روانسر
استان كهگیلویه و بویراحمد شهرهای دوگنبدان، سی سخت و چرام
استان كردستان شهرهای سنندج، سقز، مریوان، قروه، كامیاران، سریش آباد
استان یزد شهرهای یزد، میبد، اردكان، بافق، مهریز، احمدآباد، ابركوه، تفت، شاهدیه، زارچ، مهردشت، اشكذر، هرات، مروست، بهاباد
استان لرستان شهرهای خرم آباد، بروجرد، دورود، الیگودرز، نورآباد، ازنا
استان هرمزگان شهرهای بندرعباس، میناب، بندرلنگه، چارك، كنگ، بندرجاسك، حاجی آباد، بستك، خمیر، پارسیان، سیریك
استان همدان شهرهای همدان، ملایر، نهاوند، اسدآباد، تویسركان، بهار، سركان، گیان، جورقان، كبودرآهنگ
استان مازندران شهرهای ساری، آمل، بابل، قائم شهر، بهشهر، بابلسر، نكا، چالوس، فریدونكنار، رامسر، جویبار، امامزاده عبدالله، كیاسر، پل سفید، بلده، رویان، سرخرود، مرزن آباد، عباس آباد، كلارآباد، كیاكلا، شیرگاه، كلاردشت
استان گیلان شهرهای رشت، بندرانزلی، رودسر، صومعه سرا، لنگرود، تالش، كیاشهر، منجیل، مرجقل، شفت، شاندرمن، ماسال
استان گلستان شهرهای گرگان، گنبدكاووس، بندرتركمن، علی آباد، آزادشهر، كردكوی، كلاله، آق قلا، مراوه1398/12/19
21:09:49
5.0 / 5
3746
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است