عضو شورای عالی كار :

جلسه دستمزد شورایعالی كار بدلیل كرونا این هفته برگزار نشد

جلسه دستمزد شورایعالی كار بدلیل كرونا این هفته برگزار نشد به گزارش كار و درآمد عضو شورایعالی كار با اشاره به اینكه جلسه كمیته دستمزد شورایعالی كار این هفته بدلیل ملاحظات ناشی از انتشار كرونا تشكیل نشد، اظهار داشت: پیگیر هستیم جلسه كمیته دستمزد هفته آینده برگزار گردد.علی خدایی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت برگزاری جلسه دستمزد شورایعالی كار، تصریح كرد: جلسه شورایعالی كار را باید وزارت تعاون برگزار كند ما خواستار برگزاری جلسه هستیم منتهی مطابق با آخرین پی گیری های انجام شده، ظاهراً وزارت كار به علت شیوع كرونا این هفته جلسه را برگزار نمی نماید.
عضو كارگری شورایعالی كار اضافه كرد: نه به دلیل گسترش ویروس كرونا بلكه به علت خاص بودن شرایط و ضرورت مدیریت شرایط كنونی، عدم برگزاری جلسه طی هفته جاری را می پذیریم اما ماهیت شورایعالی كار و افرادی كه حضور می یابند و نوع جلسه، بگونه ای نیست كه نگران گسترش بیماری در آن جلسه باشیم. بنابراین با عنایت به این كه فرصتی هم نداریم، حتما پیگیر خواهیم بود كه جلسه دستمزد شورایعالی كار هفته آینده تشكیل گردد.
وی اضافه كرد: البته هنوز دعوت نامه ای از جانب وزارت كار برای ما ارسال نشده است اما ما با مسؤلان وزارتخانه صحبت و دغدغه هایمان را مطرح كرده ایم.
خدایی درباره تصمیم كمیسیون تلفیق مجلس در خصوص افزایش دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حداقل حقوق كارمندان در سال آینده و تاثیر احتمالی آن بر تصمیم شورایعالی كار در تعیین حداقل دستمزد سال آینده حقوق بگیران تأمین اجتماعی اظهار داشت: ابتدا باید منتظر باشیم كه این تصمیم به تأیید شورای نگهبان هم برسد و نمی توان هنوز پیش داوری كرد. از آن گذشته با عنایت به این كه نحوه تعیین دستمزد كارگران كاملاً متفاوت با نحوه تعیین دستمزد كارمندان دولت بوده و میزان دریافتی كارگران قابل مقایسه با دریافتی كارمندان دولت نیست و روال متفاوت می باشد، اساسا ما برنامه خویش را دنبال خواهیم كرد و آن هم جبران قدرت خرید كارگران است.
وی تصریح كرد: پس از شروع جلسات دستمزدی شورایعالی كار، می توانیم در مورد ارقام و درصد افزایش اظهارنظر نماییم چونكه باید نظر قطعی دولت و كارفرماها را بشنویم و بعد نتیجه را اعلام نماییم.


1398/12/23
14:58:52
5.0 / 5
3794
تگهای خبر: حقوق , كارفرما , كارگر , كارمند
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است