معاون وزیر راه اعلام كرد

جعبه سیاه دو كشتی حادثه سانچی همزمان باز می شوند

جعبه سیاه دو كشتی حادثه سانچی همزمان باز می شوند كار و درآمد: معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود كه بازگشایی جعبه سیاه نفتكش در دستور كار آژانس ایمنی دریایی چین قرار دارد و پیش بینی می گردد كه جعبه سیاه هر دو كشتی به صورت هم زمان باز شوند.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، طبق اعلام محمد راستاد - رییس سازمان بنادر و دریانوردی - همان گونه كه پیش از این هم اعلام شده بود، احیانا برای اعلام گزارش نهایی بررسی جعبه های سیاه به سه ماه زمان نیاز خواهد بود.

سازمان بنادر ایران اعلام نموده كه طبق قوانین بین المللی باید در زمان بازگشایی جعبه سیاه، تمام ذی نعفان حضور داشته باشند و از این رو، جعبه سیاه نفتكش سانچی با حضور نمایندگان ایران، چین، پاناما و همینطور شركت اروپایی سازنده جعبه سیاه رمزخوانی خواهد شد.

راستاد همینطور درباره جزئیات ورود چینی ها به كشتی سانچی پیش از غرق شدن هم اعلام نمود تیم چهار نفره چینی با دو هدف یافتن افراد و جعبه سیاه، وارد كشتی شدند اما با عنایت به اینكه دمای محل آسایشگاه سرنشینان بسیار بالا بود و گازهای سمی هم در آن وجود داشت، امكان ورود به این بخش برای آنها وجود نداشته است. این تیم چینی تنها سه دقیقه برای خروج از كشتی فرصت داشتند و با عنایت به تغییر مسیر حركت باد، خروج آنها از كشتی مسئله ای بسیار پرریسك بوده است.

مدیرعامل سازمان بنادر همینطور گفته كه دو پیكر یافت شده از جانب چینی ها در كشتی سانچی به این دلیل اتفاق افتاده كه آنها در نزدیكی قایق نجات قرار داشته اند وگرنه حرارت بالا اجازه حضور در كابین ها را نمی داد؛ از این رو اطلاعات دقیقی در این خصوص از جانب گروه چینی به دست نیامده است.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، در ۱۶ دی ماه امسال یك كشتی فله بر چینی در نزدیكی آب های شانگهای به نفتكش ایرانی سانچی برخورد كرد و در جریان آن ۳۰ تبعه ایرانی و دو بنگلادشی به علت حریق و انفجارهای سنگین جان خویش را از دست دادند كه پیكر ۲۹ نفر از جان باختگان همچنان مفقود است.

این كشتی ۲۴ دی ماه، بعد از هشت روز سوختن نهایتا غرق شد.
1396/11/02
13:59:08
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است