سال جهش تولید،

جذابیت خرید تولید داخل را برای مردم ایجاد نماییم

جذابیت خرید تولید داخل را برای مردم ایجاد نماییم كار و درآمد: به اعتقاد یك كارشناس حوزه كار جهش تولید زمانی اتفاق می افتد كه هم جذابیت در مصرف كننده برای خرید كالای داخلی ایجاد شود و هم كیفیت تولید داخلی به قدری بالا برود كه قابل صادرات و رقابت با بازارهای خارجی باشد.


علی اكبر سیارمه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری امسال به "جهش تولید" اظهار نمود: در بحث جهش تولید بعنوان شعار محوری امسال، اشتغال، نیروی كار، كارگر و كارفرما مثل زنجیره های متصل به هم پیوسته هستند و هر كدام در دیگری تاثیرگذارند. چرا باید به تولید داخلی بیشتر اهمیت بدهیم؟ چون بیكاری افراد و عدم توانایی خرید برای قشر قابل توجهی از مردم در اقتصاد موثر است اما اگر تولید رونق بگیرد، كارگر سركار می رود، اشتغال افزایش می یابد، چرخ كارخانه ها به گردش در می آید و گردش مالی بیشتر می شود.
وی اشاره كرد: ما باید به مساله تولید بیشتر از جنبه اشتغال نگاه نماییم و اگر مشكل بخش اعظمی از جامعه كه با بیكاری دست و پنجه نرم می كنند برطرف و آنها را از نظر اشتغال تامین نماییم، بدیهی است كه تولید هم به جریان می افتد و در راه پیشرفت قرار می گیرد.
این كارشناس حوزه كار، تقاضای داخل را در رونق و جهش تولید موثر خواند و اظهار داشت: باید فرهنگ مصرف كالای داخل را تقویت و این مساله را نهادینه نماییم كه اگر تولید داخل خرید و مصرف شود در واقع از اشتغال فرزندان خودمان حمایت كرده ایم.
سیارمه اظهار داشت: در هندوستان زمانی كه می خواستند مقابل استعمار انگلیس بایستند، پارچه های انگلیسی را تحریم و از مصرف آن خودداری كردند تا تولید خودشان را حفظ كنند. اگر چنین حسی در مردم و كارفرمایان به وجود آید، به رونق تولیدات منجر می شود و تقاضا برای خرید و مصرف كالای داخلی افزایش می یابد.
بگفته وی جهش تولید زمانی اتفاق می افتد كه هم جذابیت در مصرف كننده ایجاد شود كه كالای داخلی را خریداری كند و هم مرغوبیت و كیفیت تولیدات داخلی به قدری بالا برود كه قابل صادرات و رقابت با بازارهای خارجی باشد.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را به نام سال «جهش تولید» نامگذاری و تاكید نمودند باید با كار ۱۰ برابری تولید به جایی برسد كه در زندگی مردم اثر بگذارد.
منبع:

1399/01/10
13:44:57
5.0 / 5
3205
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است