جزئیات پرداخت وام ۲میلیون تومانی به كارگران ساختمانی

جزئیات پرداخت وام ۲میلیون تومانی به كارگران ساختمانی به گزارش كار و درآمد یك عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار از ثبت نام 70 هزار نفر از كارگران لطمه دیده از كرونا در سامانه ثبت درخواست بیمه بیكاری آگاهی داد و اظهار داشت: به كارگران ساختمانی كه تحت تاثیر كرونا از كار بیكار شده اند دو میلیون تومان وام با بهره پایین پرداخت می شود.


علی اصلانی در گفت و گو با ایسنا، درباره اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق بیمه بیكاری برای پشتیبانی از كارگران لطمه دیده از كرونا اظهار داشت: یكی از مصوبات اخیر نشست اقتصادی ستاد مقابله با كرونا پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت بیمه بیكاری به تمام مشاغل و صنوف بود. طبق قانون، مقرری بیمه بیكاری به كسانی تعلق می گیرد كه حداقل یك سال سابقه كار داشته باشند ولی در شرایط حاضر این محدودیت برداشته شده است.
وی افزود: كارگری كه سه تا چهار ماه سابقه كار داشته و به سبب كرونا كارش را از دست داده باشد هم می تواند درخواست بیمه بیكاری بدهد و از منابع تخصیص داده شده استفاده نماید. این اعتبار در اختیار سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه بیكاری قرار می گیرد و به كارگران لطمه دیده از كرونا داده می شود.
اصلانی از ثبت نام ۷۰ هزار نفر در سامانه ثبت درخواست بیمه بیكاری آگاهی داد و اظهار داشت: بوسیله این سامانه كه به تامین اجتماعی متصل است، كارگران لطمه دیده و متقاضی بیمه بیكاری شناسایی و مشمول دریافت مقرری بیمه بیكاری می شوند.
عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار همین طور به تصمیم وزارت كار برای پشتیبانی از كارگران ساختمانی اشاره نمود و اظهار داشت: در ستادی كه به این منظور در وزارت كار شكل گرفته مقرر شد ;i كارگران ساختمانی هم كه به صورتی تحت تاثیر كرونا شغل خودرا از دست داده و از كار بیكار شده اند، حمایت شوند.
وی اضافه كرد: بخش اعظمی از كارگران ساختمانی نقاش هستند و به سبب كرونا از اسفند ماه بیكار شدند كه در ستاد وزارت كار پیشنهاد شد به هر كارگر ساختمانی كه بوسیله انجمن های صنفی شناسایی و به تامین اجتماعی معرفی شوند، مبلغ دو میلیون تومان وام با بهره پایین اختصاص پیدا كند.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان منابع به صندوق بیمه بیكاری جهت پشتیبانی از كارگران لطمه دیده از كرونا یكی از مصوبات اخیر ستاد مقابله با كرونا در دولت بود.
منبع:

1399/01/13
21:31:49
5.0 / 5
3162
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , بیمه , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است