مدیركل بیمه بیكاری وزارت كار خبر داد

چه كسانی مشمول بیمه بیكاری دوران كرونا هستند؟

چه كسانی مشمول بیمه بیكاری دوران كرونا هستند؟ به گزارش كار و درآمد مدیركل بیمه بیكاری وزارت تعاون اظهار داشت: مقرر است به كسانی كه به سبب شیوع ویروس كرونا بیكار شده اند تا اختتام اردیبهشت ماه بیمه بیكاری پرداخت گردد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، مسعود بابایی در برنامه زنده تلویزیونی در شبكه خبر درباره شرایط مشمولان دریافت بیمه بیكاری، گفت: كسانی كه مشمول قانون كار باشند و كارفرما سه درصد حق بیمه بیكاری آنها را پرداخت كرده باشد، مشمول دریافت بیمه بیكاری خواهند شد.
وی اضافه كرد: بعد از آنكه كرونا شیوع یافت، سامانه ای طراحی كردیم تا كسانی كه مشمول بیمه بیكاری می شوند، بجای مراجعه حضوری بتوانند به صورت غیرحضوری به سامانه بیمه بیكاری مراجعه و ثبت نام كنند.
مدیركل بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: این اداره كل فهرست افراد مشمول را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می دهد و سازمان تامین اجتماعی نیز برمبنای موارد مصرح در قانون، پرداختی مورد نظر را به حساب آنها واریز می كند.
بابایی تصریح كرد: فهرست اولیه به سازمان تامین اجتماعی ارائه شده و این سازمان ظرف كمتر از یك ماه پیامك اعلام شماره حساب را به مشمولان، ارسال و واریز به حساب آنها را آغاز خواهدنمود.
وی اشاره كرد: صرفاً افرادی كه مشمول قوانین روابط كار میان كارگر و كارفرما باشند، مشمول بیمه بیكاری می شوند و مشاغلی مانند كارگران ساختمانی، قالیبافان و رانندگان كه قوانین بیمه ای آنها مشمول قوانین خاص است، نمی توانند بیمه بیكاری دریافت نمایند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اشاره كرد: اگر متقاضیان مشمول شرایط دریافت بیمه بیكاری نباشند، این وزارتخانه به آنها پیامك «عدم شمول» ارسال خواهدنمود. مقرر است بازه زمانی بررسی شرایط و ارسال پیامك «اعلام شماره حساب» به این متقاضیان را به ۱۰ روز كاهش دهیم.
بابایی تاكید كرد: افرادی كه بیكار می شوند یك ماه فرصت دارند به سامانه بیمه بیكاری مراجعه كنند، بعد از آن در صورتیكه شرایط مذكور را دارا بودند، به هر فرد تا ۸۰ درصد دستمزدی كه دریافت می كرد، واریزی ها صورت خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: مقرر است به كسانی كه به سبب شیوع ویروس كرونا بیكار شده اند تا اختتام اردیبهشت ماه بیمه بیكاری پرداخت گردد.


منبع:

1399/01/17
16:05:15
5.0 / 5
3111
تگهای خبر: بیكاری , بیمه , سازمان , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است