نرخ بیكاری ژاپن كماكان بالا می رود

نرخ بیكاری ژاپن كماكان بالا می رود كار و درآمد: نرخ بیكاری ژاپن به 2.5 درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از تریدینگ اکونومیکس، برای سومین بار در طول سال جاری نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان افزایشی شده است؛ به شکلی که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن تا اختتام ماه مارس با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۲.۵ درصد رسیده است. با در نظر گرفتن شاخصهای فصلی شمار بیکاران ژاپنی در حال حاضز حدود یک میلیون و ۷۲۰ هزار نفر برآورد می شود که ۱۱۰ هزار نفر بیشتر از شمار بیکاران ثبت شده در زمان مشابه سال ۲۰۱۹ بوده است.
طبق اعلام مرکز آمار ژاپن، در ماه مارس ۶۱۰ هزار نفر از شاغلین کار قبلی خودرا ترک کرده اند و ۲۵۰ هزار نفر نیز اخراج شده اند. شمار کسانی که برای اولین بار در جستجوی کار بوده اند نیز با ۲۰ هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل به ۳۷۰ هزار نفر رسیده است.
هم چنین طبق اعلام این وزارت خانه ژاپنی، شمار شاغلین تا اختتام ماه مارس با ۱۱ هزار نفر کاهش نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۶۷.۳۲ میلیون نفر رسیده است تا روند مثبت اشتغال زایی بعد از هشتاد و هشت ماه متوالی در این کشور متوقف شود. هم چنین طبق آمار جداگانه انتشار یافته توسط وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، نرخ موجودیت شغلی به ۱.۴۵ رسیده است که نشان میدهد به ازای ۱۰۰ فرد جویای شغل، ۱۴۵ فرصت شغلی وجود دارد.
متوسط نرخ بیکاری ژاپن در بازه زمانی ۱۹۵۳ تا۲۰۱۹ معادل ۲.۷۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۲۰۰۲ با ۵.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۱۹۶۸ با یک درصد بوده است.
با افزایش شمار بیکاران ژاپنی بانک مرکزی برای پشتیبانی از کسب و کارها و جلوگیری از بیکار شدن افراد بیشتر اعلام نموده است اوراق بدهی شرکت های خصوصی را خریداری خواهدنمود.
منبع:

1399/02/10
20:04:10
5.0 / 5
2722
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , بیكاری
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است