معاون راهداری استان مازندران خبر داد:

پیگیری وام كم بهره برای كامیون داران بعلاوه جزئیات

پیگیری وام كم بهره برای كامیون داران بعلاوه جزئیات به گزارش كار و درآمد معاون حمل و نقل اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اعلام نمود: در ماه های اسفند و فروردین با وجود شیوع ویروس كرونا از نظر توناژ و بارنامه در جابجایی كالاهای اساسی با رشد نسبت به سال قبل مواجه بودیم و ضمن در نظر گرفتن مشوق های مختلف همچون حواله لاستیك تشویقی، در حال پیگیری برای وام كم بهره برای كامیون داران حامل كالاهای اساسی این هستیم.


علی نصیری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: طی اسفند و فروردین ماه گذشته ۳۷ هزار و ۱۵۷ فقره بارنامه برای کامیون داران حامل کالای اساسی صادر شد که بیش از ۷۱۵ هزار تن کالا را جابجا کردند که از نظر صدور بارنامه ۸.۱ و از نظر توناژ ۶.۱ درصد رشد را نسبت به بازه زمانی سال قبل تجربه کردند.
وی ادامه داد: تعداد کل ناوگان باری استان در این مدت ۱۵ هزار و ۱۹۶ دستگاه و همه رانندگان بخش باری استان ۱۷ هزار و ۳۴۴ نفر بودند که از بنادر امیرآباد، نوشهر و فریدون کنار در این مقطع زمانی کالاهای اساسی را به مقاصد مختلف خصوصاً استان های تهران و البرز جابجا می کردند.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران با اعلان اینکه عمده کالاهای اساسی جابجا شده در این بازه زمانی شامل گندم، جو، ذرت، روغن، شکر و سویا بود، اظهار داشت: برای رانندگان بوسیله مکاتباتی که با وزارت صنعت، معدن، تجارت و دانشگاه علوم پزشکی داشتیم، بسته های حمایتی پزشکی پیش بینی کردیم و بنادر مذکور نیز دستگاه هایی برای پمپاژ و ضدعفونی معابر و سطوح تماس خریداری کردند و توانستیم همه پروتکل های ابلاغ گردیده از طرف وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا را رعایت نماییم.
نصیری اظهار داشت: برای رانندگان بخش مسافری استان وام پنج میلیون تومانی کم بهره در نظر گرفته ایم که تا کنون بیش از ۱۵۰ نفر از آنها این تسهیلات را دریافت نمودند و برای کامیون داران حامل کالای اساسی نیز به دنبال این تسهیلات هستیم اما آنها معتقدند که باید مبلغ این تسهیلات افزایش یابد که خوشبختانه استاندار نیز در این راستا با ما همکاری می کند و در حال هماهنگی با بانکهای عامل هستیم.
یکی دیگر از مشوق هایی که برای رانندگان حامل کالاهای اساسی در نظر گرفته ایم، حواله لاستیک تشویقی است که به ازای هر پنج بارنامه در مسیرهای تایید شده یک جفت لاستیک به رانندگان داده می شود. همین طور برای جابجایی کالاهای اساسی در مسیرهای پرترافیک تر و دورتر که رانندگان اقبال چندانی به آن ندارند نیز یک جفت حواله لاستیک تشویقی در نظر گرفته ایم که به رانندگان حامل کالای اساسی در این مسیرها داده می شود.
وی اعلام نمود: سوخت تشویقی نیز یکی دیگر از برنامه های حمایتی برای کامیون داران حامل کالاهای اساسی است اما این مسئله در سطح ملی تصمیم گیری شده و اجرایی می شود. البته رانندگانی که نسبت به دریافت نکردن این سهمیه به اندازه پیمایش شان اعتراض دارند می توانند به ما مراجعه کنند و عمده مشکلات آنها را تا کنون دراین زمینه حل کرده ایم.
منبع:

1399/02/15
20:50:52
5.0 / 5
2761
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است