پروژه های مسكن وارد بورس شد

پروژه های مسكن وارد بورس شد به گزارش كار و درآمد طرح تأمین مالی پروژه های مسكن و حمل و نقل از راه بازار سرمایه وارد فاز اجرایی شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، از حدود ۱۰ ماه قبل مبحث امکان تأمین مالی پروژه های حمل و نقل و مسکن با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه یا به عبارتی مردمی کردن پروژه های سودآور وزارت راه و شهرسازی عنوان شد که در نهایت با همکاری سازمان بورس و وزارت راه و شهرسازی به مرحله اجرا رسید. طبق گفته یک مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی، این مورد از تاکیدات رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی بوده است.
امیر محمود غفاری، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبر گفته است: روز گذشته در جلسه ای که​ با حضور بعضی از معاونان و مدیران وزیر راه و شهرسازی با رئیس، معاونان و مدیران سازمان بورس برگزار شد، ساز و کار اجرایی در فرایند تأمین سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی پروژه های زیرساختی دو حوزه راه و شهرسازی از راه سرمایه گذاری متقاضیان در بورس مورد تفاهم قرار گرفت.
بر مبنای اعلام وی، در فاز نخست تولید و عرضه بیشتر از ۱۰۰۰ واحد مسکونی از راه بورس کالا صورت گرفته که بزودی وارد مرحله اجرا می شود.
غفاری همینطور با اشاره به اینکه الان در زمینه تأمین مالی برای اجرای حداقل ۱۲ پروژه ساخت واحدهای مسکونی به ارزش بیشتر از ۱۲۰۰ میلیارد تومان آماده شده است، خاطرنشان کرد: از راه ایجاد صندوق های زمین و ساختمان با همکاری بورس، فرایند اجرایی این طرح ها آغاز و زمان انتشار و ارزش اوراق واحدهای سرمایه گذاری به اطلاع عموم خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی، طرح جدید عرضه انبوه مسکن را راهی برای خانه دار شدن همه اقشار جامعه دانسته و گفته است: تصمیم بر آن شده تا به صورت مصداقی، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن در این خصوص اقدامات لازم را جهت راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان و عرضه واحدهای مسکونی تولید شده در تابلوی زمین و مسکن در بورس کالا انجام دهند.
او همینطور با اشاره به تأمین سرمایه برای بخش حمل و نقل اظهار نمود: طرح تأمین سرمایه مورد نیاز ۱۴ پروژه مهم ریلی و آزادراهی در بخش حمل و نقل کشور هم از راه بازار سرمایه تهیه و بزودی به صورت مرحله ای عملیاتی خواهد شد.1399/02/20
03:27:18
5.0 / 5
2609
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است