یك مقام مسئول:

سازمان برنامه فقط ۵۰۰ میلیارد تومان برای بیمه بیكاری واریز كرد

سازمان برنامه فقط ۵۰۰ میلیارد تومان برای بیمه بیكاری واریز كرد به گزارش كار و درآمد یك مقام مسئول وزارت تعاون اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه 3 روز پیش مبلغ 500 میلیارد تومان برای بیمه بیكاری ناشی از كرونا واریز كرد.



به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، بعد از شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر کسب و کارها در سراسر کشور که منجر به توقف فعالیت ها و تعدیل خیلی از نیروهای کار شد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ۲۳ اسفند ماه سال گذشته، مبادرت به طراحی سامانه بیمه بیکاری به آدرس bimebikari.mcls.gov.ir کرد تا از این طریق کارگرانی که به سبب شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند، شناسایی شده و به مدت سه ماه بیمه بیکاری حوادث غیرمترقبه برمبنای تبصره ۲ ماده ۲ قانون کار دریافت نمایند و بتوانند با این بیمه بیکاری، گذران معیشت کنند.
در همین ارتباط دولت اعلام نمود که مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری مختص کرده است و مقرر شد هر زمان که دولت این مبلغ را به حساب صندوق واریز کرد، مقرری بیکارشدگان مشمول قانون کار، واریز شود.
با این حال بااینکه نزدیک به ۳ ماه از خانه نشینی نیروی کار می گذرد و سامانه بیمه بیکاری نیز از اسفند سال قبل آغاز به کار کرده است اما با وجود وعده ها، تابحال فقط ۵۰۰ میلیارد تومان برای صندوق بیمه بیکاری پول واریز شده است.
در این خصوص حامد شمس رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توییتی نوشته است: برخی نمایندگان از واریز نشدن ‎بیمه بیکاری دوره ‎کرونا گلایه می کنند درحالیکه خبر دارند نخستین پرداختی صندوق بیمه بیکاری تازه سه روز پیش توسط سازمان برنامه و بودجه به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شده، بدیهی است که صندوق برای پرداخت باید اول بودجه داشته باشد!


منبع:

1399/02/27
23:03:12
5.0 / 5
2526
تگهای خبر: بیكاری , بیمه , سازمان , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است