در جلسه با حضور سرپرست وزارت صنعت؛

تشكیل كمیته انتقال هپكو به ایمیدرو

تشكیل كمیته انتقال هپكو به ایمیدرو به گزارش كار و درآمد در جلسه ویژه ای كه 2خردادماه با حضور سرپرست وزارت صنعت برگزار شد، مقرر گردید تا علاوه بر تشكیل كمیته انتقال هپكو به ایمیدرو، مجموعه درخواست های در رابطه با جهش تولید به دولت ارسال شود.به گزارش کار و درآمد به نقل از وزارت صنعت، جلسه بررسی واگذاری هپکو به ایمیدرو، عصر امروز با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید که بر مبنای مصوبات آن، مقرر گردید تا کمیته انتقال هپکو به ایمیدرو ایجاد و به صورت مرتب، هر هفته تشکیل جلسه دهد.
در این جلسه، گام اجرایی اولیه برای انتقال هپکو به ایمیدرو برداشته شده و مجموعه مصوبات مورد نیاز برای این واگذاری احصا گردید. بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده در این نشست مقرر گردید:
۱- کمیته انتقال با حضور نمایندگان دستگاههای مرتبط، به صورت مرتب و هفتگی، تشکیل جلسه داده و مباحث بانکی، بیمه ای، مالیاتی و حسابرسی در رابطه با این واگذاری را مورد بررسی و پایش قرار دهد.
۲- نظر به اجبار تهیه صورتهای مالی حسابرسی شده پیش از واگذاری قطعی هپکو به ایمیدرو، مقرر گردید تا زمان اتمام مراحل حسابرسی، انتقال به صورت موقت به ایمیدرو صورت گیرد.
۳- مقرر گردید تا اختیارات لازم به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران داده شود تا این سازمان بتواند از ابزارهای در اختیار خود، هپکو را مدیریت نموده و بخش معدن کشور را از خدمات این شرکت پیشتیبان، برخوردار نماید.
۴- مسئول پروژه راه اندازی مجدد و رونق تولید هپکو انتخاب گردید.
۵- بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده، مقرر گردید تا تمامی ثبت سفارش ها و فروش محصولات وارداتی در رنج تولیدات هپکو ممنوع و درخواست توقف اجرای مصوبه هیات دولت برای واردات ماشین آلات دست دوم به منظور طی مراحل قانونی مورد پیگیری قرار گیرد.
۶- به منظور تأمین نقدینگی مورد نیاز هپکو مقرر گردید تا پیگیری های لازم جهت تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان منابع ریالی از راه سیستم بانکی و ۱۰۰ میلیون دلار منابع ارزی از راه ایمیدرو برای تأمین نیاز تأمین قطعات و ماشین آلات داخلی و وارداتی صورت گیرد.
۷- مقرر گردید تا تمامی واحدهای تحت پوشش ایمیدرو، عملیات خدماتی و تعمیراتی خویش را حتی الامکان از راه هپکو انجام دهند.
۸- درخواست خروج هپکو از شمول واگذاری، به هیات دولت ارائه گردد.
۹- مقرر شد معاملات سازمانها و شرکتهای دولتی با هپکو بدون احتیاج به تشریفات مناقصه صورت گرفته و درخواست صدور مجوز مربوطه به هیات دولت ارائه شود.
گفتنی است، وزارت صنعت، معدن و تجارت در هماهنگی کامل با مجموعه دولت، تمام تلاش خویش را برای واگذاری موفق هپکو به ایمیدرو به کار خواهد بست تا بتوان هرچه زودتر شاهد رونق این واحد تولیدی و رفع مشکلات کارگری در رابطه با آن باشیم.


منبع:

1399/03/06
16:09:49
5.0 / 5
2291
تگهای خبر: بانك , بیمه , توسعه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است