اعتراض برخی از اساتید دانشگاهی نسبت به برخی مزاحمت ها در مجتمع محل سكونتشان

اعتراض برخی از اساتید دانشگاهی نسبت به برخی مزاحمت ها در مجتمع محل سكونتشان به گزارش كار و درآمد بیشتر از ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها نسبت به برخی مزاحمت ها در مجتمع محل سكونت خود یعنی ˮمجتمع اساتید سروˮ واقع در سعادت آباد، شمال میدان كتاب اعتراض كردند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، بیشتر از ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها در نامه های جداگانه ای که برای خیلی از ارگان های کشور ارسال کرده اند اعلام نموده اند:
"از سال ۱۳۸۲ زمینی توسط ستاد امور رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خریداری شد و با مشارکت مالکان ساخته شد و حدود ۱۰ سال است که تحت نظارت هیات مدیره، مجتمع به بهره برداری رسیده است.

در شرایطی که اعضای هیأت علمی ساکن در "مجتمع اساتید سرو" برای انجام مطلوب وظایف آموزشی، پژوهشی و اجرایی، نیازمند آرامش روحی خود و خانواده هستند، متاسفانه برخی مشاغل غیرمجاز و مزاحم در مجاورت مجتمع یاد شده (شامل تعمیرگاه خودرو، فروشگاه های سنگبری و مصالح ساختمانی، فروش پراکنده دام و...) موجبات سلب آسایش و ناامنی ساکنان را فراهم نموده است.

بر اساس اعلام اعضای هیات علمی ساکن در مجتمع سرو، به صورت مشخص، آلودگی صوتی ناشی از فعالیتهای بی وقفه صافکاری و آهنگری مستقر در تعمیرگاه ایمن (ایفل) واقع در جنوب مجتمع غیر قابل تحمل بوده و آرامش را از ساکنین مجاور سلب کرده است.

بر این اساس، تعمیرگاه مورد اشاره در زمینی متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بوجود آمده است. تعمیرگاه مزبور ضمن تصرف ۳۲۵ مترمربع از پیاده روی غربی بلوار شهید گراوندی، آمدوشد را برای افراد ساکن با مشکل مواجه کرده است. در شرایطی که شهرداری به آسانی مانع کسب دستفروشان در پیاده روها می شود، جای تعجب است که چگونه در قبال تصرف پیاده رو توسط تعمیرگاه و هم برای انتقال مشاغل مزاحم، اقدامی صورت نمی دهد."
همینطور در ادامه این نامه و درخواست اعضاء هیات علمی از مسولان آمده است: "«اصل ۴۰ قانون اساسی» -مشهور به «قاعده لاضرر»- بیان می دارد: «هیچ کس نمی تواند اعمال حق خود را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد.» اصل مزبور مربوط به اجرای زیانبار حق است؛ یعنی جایی که شخصی مطابق قانون حق انجام کاری (مثلا اشتغال به شغلی برای ارتزاق و معیشت) را دارد نباید اعمال حقش باعث ضرر رساندن به دیگران شود.

همچنین بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها تاکید می کند؛ شهرداری مکلف است از تاسیس.... تمام مشاغل و کسبه که ایجاد مزاحمت و سروصدا کنند یا تولید دود یا عفونت و یا تجمع حشرات و جانوران نماید، جلوگیری کند... و هر گاه تاسیسات مذکور فوق پیش از تصویب این قانون بوجود آمده باشد آنها را تعطیل کند و اگر لازم شود آنها را به خارج از شهر انتقال دهد.

علی رغم وجود قوانین شفاف یاد شده، متاسفانه انعکاس گزارش و شکایت به مراجع مختلف (شامل شهرداری ناحیه، شهرداری منطقه، شهرداری کل، دادسرا، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و هم دفتر بازرسی مقام معظم رهبری) به منظور حل مشکل فوق الذکر تابحال به نتیجه ای نرسیده است. علی هذا، انتظار می رود که مسئولین ذی ربط با اتخاذ اقدامی عاجل و قاطع، کاربری زمین مورد اشاره را به محیطی مناسب (برای نمونه یک بوستان یا مجموعه فرهنگی) تغییر داده و آرامش و امنیت را برای سکنه این مجتمع که همگی از اهالی علم و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی هستند، فراهم آورند."
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/03/09
10:04:28
5.0 / 5
2479
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , تولید , فروش
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است