مدیركل ترانزیت سازمان راهداری اعلام كرد

جزئیات بازگشایی مرز تركمنستان

جزئیات بازگشایی مرز تركمنستان به گزارش كار و درآمد مدیركل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: برمبنای توافقات صورت گرفته مرز تركمنستان هفته آینده بازگشایی شده كه ارتباط تجاری ایران با ازبكستان و تاجیكستان نیز به همین دلیل برقرار می شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، روز گذشته گمرک اعلام نمود که مرز ترکمنستان که قرار بود ۱۲ خرداد ماه باز شود، ۲۱ خرداد بازگشایی خواهد شد. منوچهر سلمانزاده - مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای – در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: در سه مرحله مذاکره ایران با ترکمنستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، پروتکل ها و شرایط هر دو کشور مطرح شده و دو طرف تعهدات خودشان را در حوزه بهداشتی اجرایی کردند.
وی با بیان این که ازبکستان نیز بعنوان کشوری که با ما مرز مشترک ندارد و بوسیله ترکمنستان ارتباط برقرار می کنند در یکی از جلسات آنلاین حضور داشت، اظهار نمود: بازگشایی مرز با ترکمنستان مشروط به تعبیه تونل ها و داکت های ضد عفونی و جمع آوری پل قدیمی سرخس بود که هر دو طرف تعهدات خودرا دراین زمینه اجرا کردند و چند روز پیش ویدئو کنفرانس دیگری نیز برقرار شد.
مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در ویدئو کنفرانس اخیر برگزار شده بین ایران و ترکمنستان تعهدات اجرا شده هر دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همانگونه که قرار بود داکت های ضدعفونی در حوزه جاده ای و ریلی راه اندازی شد.
سلمانزاده اظهار داشت: قرار شده تا هفته آینده پل قدیمی سرخس جمع آوری و پل جدید آن بازگشایی و افتتاح شود و به محض انجام این کار روابط تجاری ایران و ترکمنستان در مرزهای ریلی و جاده ای برقرار شود. بین ایران، ازبکستان و تاجیکستان هیچ مشکلی وجود ندارد و این دو کشور نیز منتظر بازگشایی مرز ترکمنستان و ایران هستند.
مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: در هفته ای که گذشت مذاکراتی بین ایران و گرجستان و ایران و عراق برای بازگشایی مرزها صورت گرفته اما اقدام عملی دراین زمینه صورت نگرفته است.
منبع:

1399/03/14
21:58:24
5.0 / 5
2825
تگهای خبر: آنلاین , حمل و نقل , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است