مدیركل بیمه بیكاری

بیكارشدگان در اردیبهشت، تیرماه بیمه بیكاری شان را می گیرند

بیكارشدگان در اردیبهشت، تیرماه بیمه بیكاری شان را می گیرند كار و درآمد: مدیركل بیمه بیكاری اظهار داشت: تابحال در مجموع ۹۰۰ هزار نفر در سامانه بیمه بیكاری ثبت نام كرده اند كه از این تعداد ۷۰۰ هزار و ۸۹۰ نفر مشمولین اولین مرحله شناخته شده اند.مسعود بابایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح کرد: تابحال ۹۰۰ هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۰۰ هزار و ۸۹۰ نفر مشمولین مرحله اول هستند که در پالایش مرحله دوم، شاهد ریزش نفرات هستیم چونکه برای بعضی از افرادی که در سامانه ثبت نام کرده اند، کارفرما بعد از مدتی مبادرت به واریز حق بیمه کرده است که در این صورت دیگر جزو مشمولین محسوب نمی شوند.
مدیرکل بیمه بیکاری و پشتیبانی از مشاغل وزارت کار اضافه کرد: بعنوان مثال در اسفند ماه ۳۷۳ هزار نفر مشمول بودند که در پالایش اطلاعاتی که از جانب تأمین اجتماعی انجام شد بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر ریزش کردند چونکه حق بیمه این افراد پرداخت شده بود. ازاین رو حدود ۲۴۱ هزار نفر در اسفند ماه مشمول شناخته شدند.
وی افزود: همینطور در فروردین ماه از ۲۹۳ هزار نفر، بعد از پالایش اطلاعاتی، ۲۳۶ هزار نفر مشمول شناخته شدند. ازاین رو آن عددی که در مورد افراد ثبت نام شده اعلام می نماییم مربوط به اولین مرحله است و بعد از پالایش اطلاعاتی از جانب تأمین اجتماعی، از تعداد آنها کم می شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه به مشمولین مذکور تا آخر فروردین ماه بیمه بیکاری پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: کارگروهی در وزارت تعاون، کار و رفاه و کشور در مورد بیمه بیکاری افرادی که در اردیبهشت ماه بیکار شده اند تصمیم خواهند گرفت که البته هنوز اتفاقی نیفتاده است.
بیکارشدگان در اردیبهشت، تیرماه بیمه بیکاری شان را می گیرند
وی اضافه کرد: با عنایت به این که برای تحویل فهرست مشمولان اردیبهشت ماه به شعبات تأمین اجتماعی تا ۳۰ خرداد ماه مهلت وجود دارد، طبیعتاً هر گونه تصمیم گیری در مورد واریز بیمه بیکاری این افراد به پس از این تاریخ یعنی تیر ماه موکول می شود.
بابایی در مورد نحوه ثبت نام افرادی که در تیر ماه بیکار شوند، اظهار داشت: پایلوت را آغاز کرده ایم و از اواخر خرداد ماه بیکارشدگان در زیر سامانه جامع بیمه بیکاری، ثبت نام خویش را انجام می دهند.

1399/03/18
13:58:21
5.0 / 5
2839
تگهای خبر: بیكاری , بیمه , كارفرما , كارگر
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است