پلیس به بازار مسكن ورود می كند؟

پلیس به بازار مسكن ورود می كند؟ به گزارش كار و درآمد افزایش قیمت ها در بازار مسكن تاجایی بالا رفت كه مداخله رئیس جمهور را هم درپی داشت و او روز گذشته در گفت وگویی با وزیر مسكن، راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت و لزوم بررسی علل و عوامل گرانی مسكن و راهكارهای برون رفت از این وضعیت، بر اهتمام هرچه بیشتر برای تسریع در روند اقدامات و فعالیت ها برای به ثمر رسیدن این مورد تاكید نمود. در این شرایط پلیس هم اعلام آمادگی كرده كه در صورت درخواست دستگاه های مربوطه برای كنترل این بازار ورود كند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، سال ۹۹ با تب و تاب کرونا آغاز شد، تب و تابی که همچنان هم ادامه دارد و گویا همین مساله هم سبب شد تا خیلی از قیمت ها با شیبی بیشتر از قبل افزایش یابد؛ در این میان بازار مسکن هم دستخوش تغییرات زیادی شد و گرچه گزارش ها حاکی از رکود در خرید و فروش است، اما معاملات انجام شده در این عرصه با قیمتی بسیار بالاتر از مدت مشابه سال قبل و حتی چند ماه پیش بوده است. در بازار اجاره مسکن هم وضعیت مشابه وجود دارد و خیلی از مستاجران که مجبور به تمدید قرار داد یا اجاره خانه ای جدید هستند از این وضعیت گلایه دارند.
دامنه این افزایش قیمت ها تا جایی بالا رفت که چندی قبل وزیر مسکن پیشنهاد نخریدن خانه را داد و چند روز بعد از آن هم حسن روحانی، رئیس جمهور مستقیما در این مورد وارد شده و از وزیر مسکن خواست تا طرح ها و دستورالعمل های لازم برای حل معضل و کنترل قیمت مسکن را جهت بررسی، تصویب و تسریع در اجرا به جلسه روز یکشنبه ستاد اقتصادی دولت عرضه کند.
در این شرایط برخی معتقدند دلالان و سوداگران سبب افزایش قیمت ها در بازار مسکن شده اند. دلالانی که پیش از این به بازار سکه و ارز و خودرو هم ورود کرده و حتی بعضی از آنان به جایگاه سلطان شدن هم رسیده بودند که پلیس با آنان برخورد کرده بود. در همین راستا هم ایسنا، ورود پلیس به بازار مسکن را از رئیس پلیس تهران بزرگ، یعنی شهری که بیشترین افزایش قیمت ها در آن رخ داده، پرسیده است.
سردار حسین رحیمی در گفتگو با ایسنا، درباره ورود پلیس به بازار مسکن اظهار داشت: پلیس پیش از این با درخواست دستگاه های مسئول و دستگاه قضایی بعنوان ضابط عام به بازار سکه و ارز و هم احتکار خودرو ورود کرده و با خیلی از افراد سودجو و سوداگر برخورد کرده بود که این برخوردها همچنان هم ادامه دارد.
وی افزود: در مورد بازار مسکن و سودجویی و سوداگری احتمالی در این فضا هم در صورتیکه دستگاه های مسئول از پلیس درخواست کنند یا قوه قضاییه ماموریتی را به ما دهد ما آمادگی داریم و حتما با موارد تخلف و سودجویی برخورد خواهیم کرد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به فضاسازی هایی که برای افزایش قیمت طلا و ارز در فضای مجازی انجام شده بود هم اظهارکرد: در مورد سایت هایی که قیمت های کاذب برای ارز و دلار و خودرو درج می کنند؛ پلیس فتا ورود کرد، برخی از سایت ها بسته شده و مدیران بعضی از آنها را احضار و توجیه کردیم. در حوزه مسکن هم اگر درخواستی از پلیس شود ما آمادگی داریم.1399/03/24
14:20:41
5.0 / 5
2545
تگهای خبر: اقتصاد , سایت , فروش , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است