وزیر تعاون:

اطلاعات رفاه ایرانی ها یك دستاورد بزرگ ملی است

اطلاعات رفاه ایرانی ها یك دستاورد بزرگ ملی است به گزارش كار و درآمد وزیر تعاون اظهار داشت: شناسایی اقشار كم درآمد، اختصاص یارانه معیشتی به آنان، شناسایی ۸۸ هزار نفر تحت پوشش كمیته امداد امام(ره) كه یارانه معیشتی دریافت نمی كردند، با تشكیل پایگاه رفاه ایرانیان، امكان پذیر شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری درنشست شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: ۴۰ عنوان مجوز با معرفی کامل شرایط و فرآیندها ی دریافت آن به صورت شفاف در دسترس عموم قرار گرفته و بیشتر از ۶۰ درصد مجوزها دست کم در یک مرحله الکترونیکی شده است و بقیه هم با برنامه ریزی های انجام شده ظرف ۳ ماه آینده الکترونیکی می شود. وی با اشاره به اینکه ایجاد پنجره واحد مجوزها، نقش مهمی در بهبود شاخصهای فضای کسب و کار دارد، اضافه کرد: برای تبادل داده بین دستگاه ها، تمامی سرویسهای موجود در GSB( درگاه تبادل داده بین دستگاهی) بدون محدودیت در قالب مقررات مربوطه در اختیار همه دستگاه ها قرار خواهد گرفت و کمیته تبادل داده این وزارتخانه مسئولیت روانسازی، تسهیل و تسریع تبادل بین دستگاه ها را عهده دار خواهد بود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: یکی ازمهم ترین اقداماتی که دولت و رئیس جمهوری بر آن تاکید دارند توسعه دولت الکترونیک تا آخر سال جاری است بگونه ای که باید با تأمین و تجهیز زیرساخت ها، دولت الکترونیک به بلوغ کامل برسد. شریعتمداری اظهار داشت: تمام تلاش خویش را در این حوزه به کار خواهیم گرفت بگونه ای که با تکمیل و نهایی شدن دولت الکترونیک، عرضه خدمات به مخاطبان و جامعه هدف با رشد قابل توجهی روبرو شود.
کاهش رجوع حضوری ۳۷ میلیون نفر به سازمان تأمین اجتماعی وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی به اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در حوزه خدمات الکترونیک به جامعه هدف اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به گستردگی مخاطبان این سازمان، با عرضه خدمات الکترونیکی رجوع حضوری ۳۷ میلیون نفر کاهش پیدا کرده است. وی با تاکید بر اینکه توسعه خدمات الکترونیک باید با قوت بیشتری پیگیری شود، خاطرنشان کرد: با راه اندازی سامانه های الکترونیکی در معاونت های این وزارتخانه همچون روابط کار، خیلی از خدمات به صورت غیرحضوری عرضه می شود. شریعتمداری بر لزوم تحول دیجیتال در واحدهای زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید و اظهار نمود: می توان از نهادهای دارای منابع مالی این وزارتخانه با رعایت مسئولیت اجتماعی در جهت الکترونیکی کردن خدمات در سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه استفاده نمود. پایگاه اطلاعات رفاه ایرانی ها یک دستاورد بزرگ ملی است
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانی ها بعنوان یک دستاورد بزرگ ملی یاد کرد و اضافه کرد: راه اندازی این پایگاه باعث جبران خلاء فقر اطلاعات و پیشگیری از هدر رفتن هزینه ها می شود.
وی بر لزوم حمایت مادی و معنوی از این پروژه ملی تصریح کرد و اضافه کرد: تأمین همه نیازهای این پایگاه شامل تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری یک لزوم اجتناب ناپذیر است. شریعتمداری خاطرنشان کرد: با نگاه کلان به این مورد می توان پیشنهاد تبدیل پایگاه رفاه ایرانی ها به سازمان ملی اطلاعات رفاهی ایرانی ها را بیان نمود. وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مورد اهمیت پایگاه رفاه ایرانی ها تصریح کرد: شناسایی اقشار کم درآمد، اختصاص یارانه معیشتی به آنان، شناسایی ۸۸ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) که یارانه معیشتی دریافت نمی کردند، شناسایی خانه های استیجاری و افراد فاقد خودرو با تشکیل پایگاه رفاه ایرانیان، امکان پذیر شد. وی خاطرنشان کرد: آگاهی از وضعیت اقتصادی و جغرافیایی جمعیت کشور، دارایی بسیار با ارزشی است که در این پایگاه وجود دارد. شریعتمداری صیانت از این پایگاه را مهم ارزیابی کرد و اضافه کرد: حفظ نیروی انسانی و تأمین امنیت شغلی مورد نیاز برای این پایگاه لازم و ضروری می باشد. سرعت بخشی به دسترسی الکترونیکی جز الزامات توسعه است در ادامه، " نصرالله جهانگرد" عضو شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور دولت اللکترونیک هم با اشاره به اینکه با عنایت به شرایط کرونا در کشور، توسعه خدمات الکترونیک در تمامی حوزه ها ضروری به نظر می آید اضافه کرد: امروز در کشور جلسات با عنایت به شرایط کرونا به صورت ویدئو کنفرانس و غیر حضوری انجام می شود. وی با اشاره به اینکه هم اکنون تحول بزرگی در حوزه الکترونیکی کردن امور بوجود آمده است اضافه کرد: سرعت بخشی به دسترسی الکترونیکی جز الزامات توسعه است. جهانگرد خاطرنشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچون دستگاه هایی است که تحول دیجیتال را به صورت واقعی در حال اجرادارد. نماینده ویژه رئیس جمهور در امور دولت الکترونیک، تعامل میان سازمان ها را در این حوزه مهم ارزیابی کرد و اضافه کرد: با اراده و عزم جدی می توان پایگاه های اطلاعاتی یکپارچه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیر مجموعه های آن ایجاد کرد. وی بر لزوم تغییر تفکر و نگاه در حوزه خدمات دیجیتال و الکترونیک تصریح کرد و اضافه کرد: با الکترونیکی کردن امور و به کارگیری تکنولوژی های نوین، پیشرفت و تسریع در کارها به سهولت انجام می شود.
اولین بخشنامه صادره از جانب وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، شفاف سازی مجوزها و ایجاد تکمیل اطلاعات درگاه ملی مجوزها بود سیدجوادرضوی، دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات و رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد مصوبات شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ار تباطات عرضه کرد و اضافه کرد: در نخستین روز کاری در سال جدید، نخستین بخشنامه صادره از جانب وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که به نام سال جهش تولید نام گذاری شده است، شفاف سازی مجوزها و ایجاد تکمیل اطلاعات درگاه ملی مجوزها بود. وی افزود: متناظر با درگاه ملی مجوزها در پرتال این وزارتخانه و با نشانی mojavez.mcls.gov. Ir، تمامی شناسنامه مجوزهای وزارتخانه شامل شرایط و مراحل اخذ، درگاه درخواست، راهنمای کاربری و کلیه اطلاعات مورد نیاز در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری، با اشاره به اقدامات انجام شده، مصوبات اولین جلسه شورای راهبردی اطلاعات و ارتباطات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص تجمیع و تکمیل در سطح وزارتخانه و سازمان های زیر مجموعه را شرح داد. رضوی اظهار داشت: بهینه سازی فرایند واگذاری داده و اطلاعات بر بستر شبکه ملی اطلاعات و ایجاد ساز و کار الکترونیکی درخواست وب سرویسهای اطلاعات این وزارتخانه از همچون این اقدامات است. وی بسترسازی ایجاد دیتا کاتالوگ اطلاعاتی، تهیه شناسنامه وب سرویس ها و سرویس کاتالوگ خدمات و سرویسهای این وزارتخانه، شکل دهی خوشه رفاه و تأمین اجتماعی و طراحی، پیاده سازی گذرگاه ارتباطی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتصال آن به شبکه ملی اطلاعات سازمان فنآوری اطلاعات ایران را از دیگر اقدامات مهم برنامه ریزی شده امسال برشمرد. رضوی افزود: بزودی خبر تکمیلی رونمایی از سامانه api.mcls.gov.ir جهت بهره برداری به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.


منبع:

1399/04/01
14:53:24
5.0 / 5
2771
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است