رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

سنجش مهارت نیروی كار مورد نیاز بازار به خانه صمت واگذار می شود

سنجش مهارت نیروی كار مورد نیاز بازار به خانه صمت واگذار می شود به گزارش كار و درآمد رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای نیروی كار مورد نیاز بازار به خانه صنعت، معدن و تجارت واگذار می شود.به گزارش کار و درآمد به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی با خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با تاکید بر لزوم ایجاد تناسب بین نیاز بازارکار و آموزش اظهار داشت: باتوجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی در دنیای کنونی، نیازسنجی و فرصت سازی برای ایجاد اشتغال، بدون توجه به فضای مجازی میسر نیست.
وی با بیان این که پویایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گروی تقاضای بازار کار است که خانه صنعت، معدن و تجارت می تواند آنرا شکل دهد، اشاره کرد: انتظار داریم این خانه پل ارتباطی بین مدیران، استادکاران، صاحبان صنایع و کارگران با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باشد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: قبل از این تقاضای نیروی انسانی در بازار کار ما موضوعیت نداشته است، بدین سبب به مدرک روی آورده ایم، بدین جهت به تغییر معنای کار در نگاه جوانان نیازمندیم تا فقط به دنبال کار لوکس نباشند. باید به سمت گفتمان ملی مهارت حرکت نماییم و بر مدرک گرایی تکیه نکنیم.
علی اوسط هاشمی نقش خانه صنعت، معدن و تجارت کشور را در پُر کردن خلاء نیاز بازار کار و تامین نیروی ماهر بسیار مهم خواند و اظهار داشت: اگر تقاضا برای نیروی کار باشد، استقرار در موضع مؤثر فراهم می شود و با نگاه درست به پیشرفت و توسعه، می توانیم در کشور جریان ساز باشیم.
وی تصریح کرد: نیاز به نیروی کار ماهر در کنار سرمایه گذاری باید جدی گرفته شود برای اینکه ممکنست قابلیت و توانایی نیروی انسانی بسیار بالا باشد ولی سواد کافی نداشته باشد که با مهارت می تواند نقشی در بازار کار برای خود ایجاد کند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: همان گونه که پیوست مهارت در کنار پروژه ها لازم است در خانه صنعت و معدن نیز «پیوست نیروی انسانی ماهر» باید جدی گرفته شود و ارزش زایی اجتماعی برای نیروهای کار در خانه صنعت، معدن و تجارت بر اساس کار باشد تا ارزش متکثر و متنوع در جامعه شکل گیرد.
هاشمی در ادامه اظهار داشت: به آموزش در محیط کار و برای نیروهای کار فعلی و آینده نیاز داریم تا درخشش کار و محصول خودرا در جامعه نشان دهد و در کنار آن تقاضا برای کار باید متمرکز و ضابطه مند باشد، تا هیچ نیرویی بدون داشتن «گواهینامه مهارت» به بازار کار ورود نکند.
رئیس سازمان آموزش فنی - حرفه ای کشور تاکید کرد: بر این باوریم اگر توانمندی در خانه صنعت، معدن و تجارت ریشه بزند، به جامعه ماهر توانمند می رسیم، با همین هدف، تهیه استاندارد آموزشی و تامین مربی و اعطای گواهینامه از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سنجش صلاحیت و آزمون به خانه صنعت، معدن و تجارت واگذار می شود.
وی اضافه کرد: آمادگی داریم مجوز لازم برای ایجاد مجتمع فنی را به خانه صنعت، معدن و تجارت اعطا نماییم تا بتوانند از این راه درآمدزایی کنند.
هاشمی از اهتمام جدی بر ایجاد مراکز جوار در کنار شهرک های صنعتی و معادن آگاهی داد و تاکید کرد: ایجاد نگاه باارزش به انسان در جامعه حلقه، وصل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و خانه صنعت، معدن و تجارت است.


منبع:

1399/04/05
23:22:49
5.0 / 5
2831
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است