وزیر راه:

وضعیت لجام گسیخته اجاره بها مهار شده است

وضعیت لجام گسیخته اجاره بها مهار شده است به گزارش كار و درآمد وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه وضعیت لجام گسیخته قیمت مسكن و اجاره بها هیچ منطقی نداشت، اظهار داشت: مصوبات ستاد مقابله با كرونا توانست شرایط جامعه را آرام كند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت اظهار نمود: در ماه گذشته متأثر از افزایش نرخ ارز و همینطور جو روانی در بازار، قیمت منزل و اجاره بها به صورت لجام گسیخته زیاد شد که منطقی در آن وجود نداشت و لازم بود دولت به لحاظ سیاستی و تنظیمی در این حوزه مداخله کرده و شرایط را مهار کند.
وی افزود: در مصوبه قبلی ستاد مقابله با کرونا اجاره نامه ها دو ماه تمدید گردید که از اسباب کشی جلوگیری کرد و راهگشا بود. در شرایط فعلی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا همچنان به پیشگیری از اسباب کشی تاکید دارند و بنابراین یک بسته سیاسی تنظیم و برای کل جامعه لازم الاجرا شد که برپایه آن اجاره بها در تهران حداکثر تا ۱۵ درصد، در هفت کلان شهر حداکثر تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها حداکثر تا ۱۵ درصد می توانست افزایش یابد و معاملات خرید و فروش اجاره هم باید در سامانه ثبت املاک ثبت شده و کد رهگیری دریافت شود. دفترخانه ها هم باید کدرهگیری دریافت می کردند.
وزیر راه تصریح کرد: همینطور مقرر شد اگر مستأجری به تعهدات خود عمل نکرد و دادگاه برای تخلیه حکم داد، مستأجر موظف به تخلیه منزل است. مالکانی که به صورت رسمی منزل خویش را بفروشند باید به مستأجر برای تخلیه اطلاع داده و مستأجر هم دو ماه فرصت تخلیه دارد. هدف این مصوبه این است که جابه جایی انجام نگیرد. این مصوبه تا سه ماه پس از آخر دوران کرونا که وزارت بهداشت آنرا اعلام می کند حاکم است و اگر تا سال آینده شرایط ادامه داشت، تصمیمات جدیدی گرفته خواهد شد.
اسلامی در مورد بازخورد تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در زمینه مسکن و اجاره بها خاطرنشان کرد: رئیس اتحادیه املاک در همه جلسات کارشناسی حضور داشته و اعلام نموده این مصوبه کارگشا است. این مصوبه همینطور توانسته جامعه را آرام و آن وضعیت لجام گسیخته را مهار کند. همینطور سایت هایی که بدون منطق نرخ هایی را اعلام می کردند هم کنترل شد.
منبع:

1399/04/12
14:00:42
5.0 / 5
2435
تگهای خبر: اتحادیه , جامعه , سایت , فروش
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است