شریعتمداری در پاسخ به خبرنگار مهر:

دستمزد سال جاری كارگران قرار نیست بازبینی شود

دستمزد سال جاری كارگران قرار نیست بازبینی شود به گزارش كار و درآمد وزیر كار در مورد اینكه ایا دستمزد كارگران در نیمه دوم سال بازبینی می شود یا خیر، اظهار داشت: سال جاری روند تصویب مزد طولانی شد و همین روال ادامه خواهد یافت.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در حاشیه وبینار بین المللی تجربه نگاری الگوهای کسب و کارهای تعاونی در کشورهای منتخب، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد اینکه سازمان بازرسی کل کشور گفته دولت قول داده است که در نیمه دوم سال، مزد کارگران را بازبینی کند، تصریح کرد: شورایعالی کار طبق قانون مکلف است سالیانه نسبت به افزایش ایتم های مختلف مزدی تصمیم بگیرد که این کار در سال ۹۹ انجام شد.
وزیر کار در پاسخ به این سؤال که آیا مبحث مطرح شده از جانب سازمان بازرسی را تأیید می کنید یا خیر، اظهار داشت: بر مبنای قانون مکلف به انجام این کار (تصویب حداقل دستمزد) بودیم. هر سال در انتهای سال جلسات دستمزد را برگزار می نماییم سال جاری متأسفانه این روند طولانی شد و در سال ۹۹ دستمزد تصویب گردید و همین روال ادامه پیدا خواهد نمود.
شریعتمداری همینطور در مورد بدهی دولت به تأمین اجتماعی، خاطرنشان کرد: قرار شد بخشی از بدهی مسجل شده دولت به تأمین اجتماعی پرداخت گردد که منتظر مصوبه هیأت دولت هستیم و میزان آن هم پس از تصویب در هیأت دولت مشخص می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: با واگذاری ۱۰ درصد از سهام شستا در بورس، ارزش بازار ۱۰ درصد افزایش یافت و میزان ارزش بازار این شرکت هم از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به ۲۶۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
شریعتمداری افزود: در ۱۱ تیرماه ۹۹ بزرگترین هلدینگ سیمانی کشور از زیرمجموعه های تأمین اجتماعی به ارزش ۲۳ هزار میلیارد تومان عرضه اولیه شد که در این عرضه اولیه ۴.۵ میلیون نفر از هم وطنانمان شرکت کردند و به هر فرد تا سقف ۵۰۰ هزار تومان سهام از بزرگترین هلدینگ سیمانی کشور رسید.
وی اظهار داشت: منابع این عرضه اولیه صرف اقدامات زیربنایی می شود که یکی از اقدامات زیربنایی افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران است که سرمایه این بانک که در خدمت کارمندان و بازنشستگان تأمین اجتماعی قرار دارد، از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد و تسهیلاتی که به بازنشستگان پرداخت می شود هم افزایش خواهد یافت.
بخشی از دارایی های دولت در قبال بدهی به تأمین اجتماعی پرداخت می شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تصریح کرد: به دنبال دستور رئیس جمهور برای پرداخت بدهی های مسجل دولت به سازمان تأمین اجتماعی، این کار در دستور قرار گرفته و بخشی از دارایی های دولت در قبال بدهی به تأمین اجتماعی به این سازمان پرداخت می شود که میزان این بدهی پس از مصوبه هیأت دولت اعلام می شود.
شریعتمداری همینطور در مورد کمک بیمارستان های تأمین اجتماعی به بیماران کرونایی اظهار داشت: پس از بیماری کرونا، ۲۷ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی زیرنظر تأمین اجتماعی بستری شدند و میزان فوتی های کرونایی در این بیمارستان ها به نسبت استاندارد کشور کمتر بوده است.

پرداخت سالانه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات خرید به بازنشستگان
وی همینطور در مورد وضعیت بازنشستگان اظهار داشت: برای خدمات بهتر به بازنشستگان، بیمه های تکمیلی بازنشستگان توسعه می یابد و باشگاهی برای بازنشستگان فراهم می شود که بازنشستگان بانک رفاه را از آن خود بدانند و مشکلات مالی آنها با تسهیلات این بانک برطرف شود.
شریعتمداری اضافه کرد: برپایه طرحی سالانه تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات خرید به بازنشستگان با اقساط ۳۶ ماهه و سود ۱۵ درصد اعطا می شود تا قشر بازنشسته شرایط مطلوب تری از نظر زندگی پیدا کنند.
وی افزود: مقرر است با مصوبه هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی، سال جاری برای دومین بار بعضی از موارد جنبی حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم تا قدرت خرید بازنشستگان تقویت شود و این افزایش موارد غیر از حقوق بازنشستگان سال جاری برای بار دوم اجرا می شود.
به گفته شریعتمداری در جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، کوشش برای ارتقای حداقل مصوبه بازنشستگان تأمین اجتماعی انجام می شود.

دعوت پیامکی از کسب وکارهای صدمه دیده از کرونا
وزیر تعاون همینطور در مورد شناسه کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا اظهار داشت: بعضی از کسب و کارها که بنا به ماهیت شان در شرایط کرونا صدمه دیدند یا کسب و کارهایی که با دستور ستاد ملی کرونا تعطیل شدند شناسایی شده و همینطور کسب و کارهایی که در ۱۴ رسته شغلی مصوب ستاد کرونا بوده اند، اطلاعات آنها در اختیار سازمان تأمین اجتماعی بوده که این اطلاعات به اپراتورهای تلفن همراه اعلام شده و از راه پیامک به این افراد اطلاع داده می شود تا برای گرفتن وام کسب و کارهای کرونایی به بانک ها رجوع کنند.
شریعتمداری اضافه کرد: رئیس جمهور به خاطر تأخیر ارسال پیامک به کسب و کارها کرونایی تذکر داده و قرار شد اپراتورهای تلفن همراه برای باقی مانده دارندگان مشاغل صدمه دیده از کرونا پیامک برای دریافت وام ارسال نمایند.

1399/04/17
13:56:28
5.0 / 5
2858
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است