سدی برای تغذیه سفره های آب زیرزمینی

سدی برای تغذیه سفره های آب زیرزمینی به گزارش كار و درآمد بوشهر مدیرعامل آب منطقه ای بوشهر عنوان كرد: سد ارغون در شهرستان دشتستان با پیشرفت فیزیكی ۸۵ درصد، قابلیت آبگیری در بارندگی های سالجاری را دارد.


علی محمدی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: یکی از برنامه های مهم شرکت آب منطقه ای بوشهر در حوزه تأمین آب، اتکا به منابع داخلی همچون شیرین سازی آب دریا و مهار رواناب های فصلی جهت تأمین نیازهای استان بخصوص مصارف شرب است.
وی ادامه داد: در همین راستا علاوه بر تخصیص و جانمایی ۱۶ آبشیرین کن در سرتاسر پهنه ی استان بوشهر، چندین سد کوچک و بزرگ هم جهت تأمین آب آشامیدنی استان در حال ساخت است.
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با اشاره به احجام سدهای مذکور اظهار داشت: سد باغان با حجم مخزن ۳۲ میلیون مترمکعب، سد اخند با حجم مخزن ۲ میلیون مترمکعب و سد ارغون با حجم مخزن ۱.۸ میلیون مترمکعب همچون سدهای با تخصیص شرب می باشند.
وی ادامه داد: همینطور سد تنگ ارم هم با حجم مخزن ۴ میلیون متر مکعب در سال ۱۳۹۷ به بهره برداری رسید که تا افق ۲۰ ساله، تأمین آب آشامیدنی پایدار منطقه را بر عهده خواهد داشت.
علی محمدی با اشاره به اهمیت ساخت سد ارغون در تأمین آب آشامیدنی شهر کلمه اظهار داشت: با راه اندازی این سد، ضمن کنترل رواناب های فصلی و تغذیه سفره های آب زیرزمینی دشت ممنوعه طلحه-فاریاب، آب آشامیدنی مطمئن برای منطقه تأمین خواهد شد.
محمدی بیان نمود: این سد با حجم مخزن ۱.۸ میلیون مترمکعب، آب آشامیدنی منطقه را به حجم سالانه ۲۴۰ هزار مترمکعب تأمین خواهد کرد، طول تاج این سد ۲۵۰ متر و ارتفاع آن ۲۴ متر می باشد که بر حوضه آبریزی به مساحت ۳۵ کیلومتر مربع ایجاد می شود.
مدیرعامل آب منطقه ای بوشهر اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی این سد ۸۵ درصد می باشد و جهت تکمیل آن به اعتباری قریب به ۱۰ میلیارد تومان نیاز است.
منبع:

1399/04/18
14:26:54
5.0 / 5
2258
تگهای خبر: شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است