سخنگوی وزارت كار اعلام كرد

تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات كرونایی

تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات كرونایی به گزارش كار و درآمد سخنگوی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از تمدید دو هفته ای ثبت نام برای تسهیلات كرونایی اطلاع داد.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، حامد شمس سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر اعلام نمود: با عنایت به این که از ۱۳ دستگاهی که باید لیست اطلاعات زیرمجموعه های صدمه دیده از بیماری کرونا را اعلام می کردند، به وظایف خود عمل نکردند و همینطور پیامک برای تسهیلات کرونایی به واحدهای مشمول ارسال نشده است، ازاین رو تصمیم گرفته شد مهلت ثبت نام برای تسهیلات کرونایی واحدهای خسارت دیده از کرونا دو هفته تمدید شود.
وی اظهار داشت: از ۱۳ دستگاهی که باید بانک اطلاعاتی دستگاه های زیرمجموعه خویش را بدهند، تا روز گذشته فقط ۹ دستگاه اطلاعات عرضه کردند و این اطلاعات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال شده تا پیامکی برای اعضای مشمول این دستگاه ها و واحدهای صنفی و تولیدی عرضه شود که البته متأسفانه پیامک هم بموقع ارسال نشده است، ازاین رو هم از نظر اعلام دستگاه ها و هم از نظر ارسال پیامک با تأخیر فرآیند اجرایی مواجه هستیم.
به گفته سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درخواست تمدید برای ثبت نام تسهیلات کرونایی عرضه شد که مورد موافقت قرار گرفت.
شمس تصریح کرد: بعنوان مثال باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه زیرمجموعه خود شامل مطبوعات و خبرگزاری ها و روزنامه ها را عرضه کند، در حوزه وزارت راه و شهرسازی اطلاعات رانندگان برون شهری و هم دستگاه های حمل و نقل درون شهری، در وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاعات واحدهای صنفی عرضه شود.
به گفته شمس، با عنایت به این که در عرضه اطلاعات با مشکل مواجه گشتند، در نتیجه کندی روند اجرایی هم مشاهده می شود.
سخنگوی وزارت تعاون اضافه کرد: فرآیند برای دریافت تسهیلات کرونایی چهار مرحله اجرایی دارد. ابتدا باید بانک اطلاعاتی دستگاه ها به وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارسال پیامک عرضه شود. مرحله دوم، واحد صنفی در سامانه کارا به نشانی سامانه کارا ثبت نام کند. مرحله سوم، اگر واحد دارای پوشش بیمه ای است، اطلاعات آنرا از سازمان تأمین اجتماعی چک می نماییم درنهایت وقتی این موارد تأیید شد، اسامی بنگاه های مشمول تسهیلات کرونایی به شبکه بانکی شامل ۲۰ بانک کشور عرضه می شود.
شمس همینطور اظهار داشت: عده ای گفته اند سامانه کارا باید روزآمد شود و ما تلاش می نماییم آنرا به روز نماییم، البته شبکه بانکی کشور بخشی از کارها را انجام داده و اگر اطلاعات دستگاه های اجرایی در رابطه با کرونا زودتر به بانک مرکزی عرضه شود تسهیلات در رابطه با کرونا در کمتر از دو هفته قابل پرداخت می باشد.
وی تاکید کرد: هنوز بانک اطلاعاتی خیلی از دستگاه های صدمه دیده از کرونا برای وزارت کار ارسال نشده و هنوز پیامکی هم برای بخشی از آنها ارسال نشده است. اما شبکه بانکی و بانک مرکزی اعلام آمادگی کردند، به محض دریافت اطلاعات، تسهیلات کرونایی را پرداخت کنند.


منبع:

1399/04/27
21:26:17
5.0 / 5
2448
تگهای خبر: بانك , بیمه , تسهیلات , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است