با ادامه كووید-۱۹

مقررات سفر به ایران

مقررات سفر به ایران كار و درآمد: دستورالعمل ورود مسافران به ایران مشخص شد؛ ایران تا اطلاع ثانوی ویزای توریستی صادر نمی كند و داشتن گواهی سلامت برای سایر مسافران الزامی است. این مقررات از ۱۱ مردادماه به اجرا گذاشته می شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، معاون گردشگری حدود ۱۰ روز قبل از مخالفت ستاد کرونا با سفر توریستهای خارجی به ایران اطلاع داد و اظهار داشت که تا اطلاع ثانوی ویزای توریستی ایران برای اتباع خارجی صادر نمی گردد. بعد از آن، وزارت بهداشت از تنظیم مقررات تازه ای برای ورود مسافران به ایران اطلاع داد و شرط داشتن گواهی سلامت را الزامی اعلام نمود.
این مقررات در همه مرزهای زمینی، هوایی و دریایی ایران اجرا می شود و مسافران هنگام ورود به خاک ایران ملزم به عرضه گواهی سلامت به زبان انگلیسی و تاییدشده توسط مقامات دارای صلاحیت بهداشی در کشور مبدا هستند.
وبسایت ویزای الکترونیکی ایران و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی هم مقررات سفر به ایران و شرایط پذیرش مسافر را در چند بند توضیح داده اند:
ویزای ایران برای تردد مسافرانی که با عنوان توریست به ایران سفر می کنند، تعلیق شده است.
سایت ویزای الکترونیکی ایران همچنان فعال است و متقاضیانی که قصد سفر غیرتوریستی دارند می توانند از آدرس http: //e_visa.mfa.ir/en اقدام نمایند. لازم است این مسافران یک ایمیل تأیید داشته باشند.
مسافران قبل از ورود باید فرم خوداظهاری و گواهی سلامت خویش را تکمیل شده به مسؤولان مرزی عرضه کنند.
تمام مسافران بالای دو سال، باید دست کم ۹۶ ساعت پیش از سفر، تست PCR انجام داده باشند که نتیجه آن منفی باشد. گواهی باید به زبان انگلیسی باشد و مسافر آنرا به نمایندگان وزارت بهداشت و پایگاه های بهداشت مرزی تحویل دهد.
همه مسافران در بدون ورود، غربالگری می شوند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، بعد از انجام تست PCR، مسافر با ملیت غیرایرانی در محل مشخص شده از جانب وزارت بهداشت با هزینه شخصی قرنطینه می شود و از مسافر ایرانی تعهدنامه گرفته می شود تا مدت ۱۴ روز قرنطینه خانگی شود.
در صورت عرضه نکردن گواهی نامه سلامت و تست معتبر کووید - ۱۹، PCR، به مسافران با ملیت غیرایرانی اجازه ورود به کشور داده نمی گردد.
مسافران ایرانی که هنگام ورود به کشور این گواهی را نداشته باشند به مکان های مشخص شده از جانب وزارت بهداشت برای قرنطینه به مدت ۱۴ روز هدایت می شوند. هزینه تست کرونا و اقامت در این زمان با مسافر است.
این بخشنامه به همه ایرلاین های داخلی و خارجی هم ابلاغ گردیده است و از روز شنبه ۱۱ مرداد، برابر با اول اگوست اجرا می شود.
با شیوع کرونا در ایران، مرزهای زمینی، دریایی و هوایی مسدود شد. انسداد مرزهای زمینی کماکان ادامه دارد، اما با از سرگیری تعداد کمی از پروازهای بین المللی، مرزهای هوایی تا حدی باز شده ولی انجام سفرهای توریستی، همانند گذشته امکان پذیر نیست. بیشتر کشورها در صورتی اجازه سفر به شهروندان ایرانی را می دهند که کارت اقامت یا ویزای کار و تحصیل داشته باشند. ادامه شیوع کرونا در ایران هم خیلی از کشورها را برای از سرگیری تعامل توریستی با ایران، گرفتار ملاحظه و تأمل کرده است.
منبع:

1399/05/10
15:32:05
5.0 / 5
2227
تگهای خبر: پرواز , سایت , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است