نوبخت:

مولدسازی دارایی ها به استانها ابلاغ گردید

مولدسازی دارایی ها به استانها ابلاغ گردید به گزارش كار و درآمد رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: طی بخشنامه ای به استانداری ها موضوع مولدسازی و واگذاری دارایی ها را اعلام كردیم تا از این طریق تامین سرمایه گذاری صورت گیرد.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت در مراسم رونمایی از هزار استاندارد جدید در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گفت: در برنامه ششم توسعه، ۸ درصد رشد اقتصادی از محل سرمایه گذاری در نظر گرفته شده بود، اما با توجه به این که امکان سرمایه گذاری جدید به سبب تحریم ها وجود ندارد، ما رشد این محل را به دو بخش سرمایه گذاری جدید و افزایش راندمان تفکیک کردیم که در همین راستا مقرر شد ۵.۵ درصد از محل سرمایه گذاری و ۲.۵ درصد از محل افزایش راندمان باشد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: افزایش راندمان به ۲ عامل دانش بنیانی و مهارت محوری بستگی دارد؛ برای واحدهای تولیدی بجای سرمایه گذاری های جدید، باید از محل سرمایه گذاری های موجود به رشد دست یابیم. باید بنیان رفتار تولیدی ها بر پایه دانش بنیان باشد. روش کار کارگران و نیروی انسانی باید متکی بر مهارت ها و استانداردهای اثربخش باشد.
وی با اعلان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مجموعه بخش فنی و حرفه ای برای ما نسبت به سال های گذشته متمایز شده است، افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور بعنوان متولی توسعه کشور، برنامه خودرا برمبنای وضع موجود تغییر داد. از محل افزایش راندمان، باید رشد تولیدِ اشتغال را داشته باشیم و به مباحث دانش بنیانی متمرکز شویم که در همین راستا پارک های علم و فناوری مورد توجه قرار گرفته است و در کنار آنها برای مهارت آموزی، موضوع فنی و حرفه ای در اولویت قرار گرفت.
نوبخت اشاره کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور برای پشتیبانی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام آمادگی می کند.
معاون رئیس جمهور گفت: در قانون بودجه ظرفیتی به میزان ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای کمک به اشتغالِ تولید پیش بینی شده است. همین طور برای بودجه سال ۱۴۰۰ نیز در حال تهیه برنامه هایی برای جهش تولید هستیم.
وی اضافه کرد: رسیدن به جهش تولید نیازمند دانش بنیانی شدن و مهارت آفرینی است در غیر این صورت ادامه وضعیت موجود همینی می شود که سال قبل فقط به رونق تولید فکر می کردیم.
نوبخت همین طور اظهار داشت: طی بخشنامه ای به استانداری ها موضوع مولدسازی و واگذاری دارایی ها را اعلام کردیم تا از این طریق تامین سرمایه گذاری صورت گیرد و همین طور از این محل اعتباراتی برای جبران کاستی های ناشی از افزایش ۵۰ درصدی فصل دهم در سال ۹۸ و افزایش ۱۵ درصدی در سال ۹۹، در نظر گرفته شود.


منبع:

1399/05/14
14:26:10
5.0 / 5
2022
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است