نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

اسد بیگی باید از شركت نیشكر هفت تپه خلع ید شود

اسد بیگی باید از شركت نیشكر هفت تپه خلع ید شود به گزارش كار و درآمد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به مشكلات كارگران هفت تپه و پرداخت نشدن حقوق آنها اظهار داشت: اسد بیگی مالك این شركت باید خلع ید شود.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسوی فرد ظهر امروز در جمع کارگران نیشکر هفت تپه، اظهار نمود: اگر کسی بنا باشد در نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئولیت بگیرد باید دستمزد خودرا بطور عادی تنظیم و دستمزدهای بالای فعلی را کم کند تا مردم به سلامت چنین مسئولانی اطمینان پیدا کنند؛ این کاهش حقوق باید از نمایندگان و مجلس آغاز شود.
وی با اعلان اینکه مردم سختی می بینند و شرکت نیشکر تپه سه ماه است که حقوق کارگران خودرا پرداخت نکرده است، اضافه کرد: اصلاً سزاوار نیست که مسئولان حقوق آن چنانی بگیرند و این کارگران توانایی تامین نان شب زن و بچه خودرا نداشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در ادامه عنوان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی سزاوار نیست که وضعیت کارگران به شکل فعلی باشد.
وی با بیان این سوال «آیا ما انقلاب کردیم که کارگران زحمتکش سه ماه در آفتاب به دنبال دریافت حقوق خود باشند؟» افزود: همه باید با این کارگران همراهی داشته باشند اگر حضور من با تأخیر بوده به خاطر برنامه ریزی برای یک حضور اثرگذار می باشد تا مبادا با کوتاهی دیگر مسئولان مردم به ما بی اعتماد شوند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد اظهار داشت: مجلس و دولت باید بیش از این به فکر خوزستان باشند چون در اینکه استان ماه هاست که مردم با مشکلات آب و فاضلاب دست وپنجه نرم می کنند و همین طور کارخانه های مختلف نیز یکی بعد از دیگری رو به تعطیلی می روند آن هم به خاطر مدیرانی ناتوانی که در رأس امور قرار گرفته اند.
وی اظهار نمود: گفتند خصوصی سازی نگفتند که اختصاصی سازی؛ خصوصی سازی به معنای رها شدن نظارت بر فعالیت نیست که مردم برای یک لقمه نان خانواده خود دو ماه در آفتاب داغ و تابستان خوزستان تجمع کنند.
موسوی فرد تاکید کرد: این صحیح نیست که کارگران در خوزستان فقط به جهت اینکه بخواهند صدای آنها شنیده شود، اعتراض کنند.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اضافه کرد: اسد بیگی و خانواده آن نه فقط باید خلع ید بلکه باید محاکمه نیز شوند چون کارخانه پر رونقی که سالیان دراز اقتصاد خوزستان را با قطب نیشکر شدن افتخارآفرین کرده بود به هر علت با ورشکستگی روبه رو کرد.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد اظهار داشت: اینکه با رانت یا هر دلیل دیگری کارخانه را به خانواده ای واگذار می کنند که عقبه آنها مشخص است و بعد هم به بهانه ارزآوری ولی برای خود منبع درآمد تعریف می کنند، اصلاً برای مردم خوزستان قابل تحمل نیست. چرا می گوئیم محاکمه خانواده اسد بیگی؟ چون هر ماه که کارگران به حقوق خود نیاز داشتند باید کف خیابان ها حاضر می شدند.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اعلان اینکه در شأن جوانان و کارگران خوزستان این نیست که با سروصدا حقوق خودشان را مطالبه کنند، اضافه کرد: خوزستان یک استان زرخیز با منابع زیرزمینی، منابع غنی و کشاورزی و بخش و تامین کننده بخش عظیمی از انرژی کشور است.
وی با تاکید بر اینکه سزاوار نیست در کنار چاه های نفتی کارگران بومی بیکار باشند، اظهار داشت: خواست مردم خوزستان این است که مدیر لایقی روی کار بیاید و قرار نیست که اسد بیگی برود و یک اسد بیگی دیگر جایگزین او شود.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد عنوان کرد: کارخانه هفت تپه یا باید به شکل قبل و دولتی برگردد و یا اینکه نهادهای توانمندی مانند سپاه، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام مدیریت این کارخانه را بر عهده بگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اشاره کرد: غیزانیه های بسیاری در خوزستان داریم و همین طور یک هفت تپه نداریم، کارخانه های بسیاری در خوزستان وجود دارد که باید مدیران لایق مدیریت آنرا بر عهده بگیرند.
وی اضافه کرد: به مسئولان غیر بومی ساکن خارج از استان هیچ نیازی نداریم و باید جلوی مدیران پروازی را گرفت؛ از نیروهای توانمند بومی باید برای مدیریت در استان استفاده گردد و اصلاً صحیح نیست که جوانان لایق خوزستانی بیکار باشند و مدیران پروازی بیایند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد در آخر اظهار داشت: با برخی دستگیری ها مخالفم و اصلاً موافق نبودم که پس از رفتن من چند نفر را دستگیر کنند، باید حرمت نماینده ولی فقیه را حفظ می کردند که سوء ظن برای مردم ایجاد نشود.


منبع:

1399/05/19
21:13:12
5.0 / 5
2207
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است