نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی:

قول می دهم مشكلات نیشكر هفت تپه حل شود

قول می دهم مشكلات نیشكر هفت تپه حل شود نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته قول می دم مشكلات شركت نیشكر هفت تپه حل شود.محمد کعب عمیر در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کارگران هفت تپه تابحال ۵۲ روز تجمع اعتراضی داشتند. در چهلمین روز با صحبت هایی که با کمیسیون اصل ۹۰ داشتیم به اتفاق سه نفر از اعضای این کمیسیون در شرکت حضور پیدا کردیم و با آنها گفت و گو و مشکلات را بررسی کردیم.
وی اضافه کرد: اعتراضات کارگران هفت تپه صنفی، به حق و مشروع است. خواسته کارگران را می شود در دو مقوله تقسیم نماییم.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: در برنامه کوتاه مدت لازم است بروز رسانی حقوق را انجام دهیم. حقوقِ ماه های اردیبهشت، خرداد و تیرماه پرداخت نشده است. همین طور مسئله کشت باید حل شود. نیشکر تقویم زمانی دارد و اگر در زمان مشخص کشت صورت نگیرد تا یک سال دیگر نمی توانیم کشت را انجام دهیم و ضرر زیادی به شرکت و شریان اقتصادی زده می شود.
وی اظهار نمود: موضوع سوم بیمه تامین اجتماعی کارگران را پیگیری کردیم و تا آخر تیرماه را تمدید کردیم اما برای تمدید مجدد سازمان تامین اجتماعی اجازه نداد به این خاطر که حدود ۵۳۰ میلیارد تومان این سازمان از شرکت نیشکر طلب دارد. این مسئله را نیز بررسی کردیم.
نماینده مردم شوش در مجلس شورا اسلامی با اعلان اینکه برای برنامه کلان این شرکت که از اصل ۴۴ یا خصوصی سازی بیرون رود، اضافه کرد: خصوصی سازی در این شرکت موفقیت آمیز نبوده و سازمان خصوصی سازی بدون بررسی صلاحیت کارفرما این شرکت را واگذار کرد که این مساله کم لطفی در حق شهرستان و استان است.
کعب عمیر به سخن امام خمینی (ره) اشاره نمود و اظهار داشت: امام خمینی فرمودند که «خوزستان دین خودرا به کشور ادا کرد» اما حالا باید بگویم که دولتمردان ما دین خودرا به استان ادا نکردند.
وی اظهار داشت: جلساتی در حضور فرماندار و شورای تامین استان این مسئله را بررسی و موضوع را در کمیسیون اصل ۹۰ به اتفاق برخی از نمایندگان کمیسیون اجتماعی بررسی کردیم.
نماینده مردم شوش در مجلس تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس به صورت تخصصی این مساله را از ماه قبل آغاز به پیگیری کرد چونکه روابط کار و کارگری در حیطه و تخصص کمیسیون اجتماعی است.
وی اضافه کرد: در حضور معاون مجلس شورای اسلامی جلسه انجام شد و سایر نمایندگان، دیوان محاسبات کشور، نمایندگان کارگری و سازمان بازرسی و سازمان خصوصی سازی حضور داشتند و موضوع را بررسی کردیم.
کعب عمیر اظهار نمود: شخصاً به معاون سازمان خصوصی سازی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس جلسه تاکید داشتم که اجازه نمی دهیم که شرکت به شخصی حقیقی واگذار بشود. من گزینه های خودم را که چند نهاد دولتی هستند، معرفی کردم. سازمان خصوصی سازی تقریباً پذیرفته که این افراد اهلیت و صلاحیت ندارند و این شرکت را باید به گروهی توانمند بدهند که بتوانند به نحو احسن مدیریت کنند که در این راستا مسئولان نیز قول پیگیری دادند.
نماینده مردم شوش در مجلس با اعلان اینکه در جلسه پرسیدم که «آیا صاحبان کنونی اهلیت مدیریت را از نظر سازمان خصوصی سازی دارند یا نه؟» اظهار داشت: مدیرعامل سازمان خصوصی سازی اعلام نمود که مجموعه کنونی اهلیت ندارند.
کعب عمیر اضافه کرد: حقوق پرسنل، بیمه تامین اجتماعی و کشت در کوتاه مدت باید حل شوند. سازمان خصوصی سازی پولی ندارد که بخواهد حقوق پرداخت کند. قرار شد با شریعتمداری وزیر تعاون از بیمه بیکاری مشاغل مبتلا به کرونا حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به شرکت نیشکر تزریق کند تا برنامه کوتاه مدت را انجام دهیم. برای تمدید دفترچه ها مقرر شد تا آخر سال ۹۹ دفترچه ها تمدید شوند.
وی تصریح کرد: تاکید داشتم بتوانیم در هفته آینده جلسه ای با معاون اول یا شخص رئیس جمهور داشته باشیم و من و برخی از اعضای کمیسیون اجتماعی و کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کشور و دیوان محاسبات کشور و سازمان خصوصی سازی این مسئله را بررسی نماییم.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نتیجه کلی جلسه آینده، راهکار اساسی و حل شرکت نیشکر هفت تپه به صورت اساسی خواهد بود. این وعده و قول را به کسانی که به من رأی دادند و کسانی که رأی ندادند می دهم که در کنار کارگران خواهم بود و این مسئله را با صورت ریشه ای حل خواهم کرد تا بتوانیم این شرکت را به نهاد یا سازمان دولتی واگذار نماییم و از خصوصی سازی یا رهاسازی صورت گرفته خارج نماییم.
وی تاکید کرد: باید مجلس با این ظرفیت خوبش در مقابل خصوصی سازی قرار بگیرد و اجازه ندهد هفت تپه های دیگری در کشور متولد شوند و حقوق کارگران کشور تضییع شود.

1399/05/20
14:21:20
5.0 / 5
1810
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , بیمه , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است