در گفت وگو با كار و درآمد اعلام شد

مالیات خانه های خالی بانكها و دستگاه های دولتی ۲ برابر می شود

مالیات خانه های خالی بانكها و دستگاه های دولتی ۲ برابر می شود به گزارش كار و درآمد معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای خانه های خالی در تملك دستگاه های دولتی و بانك ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: مهمترین هدف طرح مالیات بر خانه های خالی این است که این واحدها وارد بازار مصرف شود. حال فرقی نمی کند که خانه ها متعلق به افراد حقیقی یا دستگاه های دولتی و بانکها باشد. حتی برای واحدهای در تملک دولت دولت و بانک ها جریمه های سنگین تا دو برابر نسبت به شهروندان در نظر گرفته شده است.
محمودزاده در واکنش به این پرسش که برخی عنوان می کنند تعداد خانه های خالی متعلق به بانک ها چندان قابل توجه نیست اشاره کرد: ما هیچ قضاوتی درباب تعداد این واحدها نداریم اما حرف من این است که حتی اگر یک خانه باشد باید به بخش مصرف برسد.
به زودی نخستین واحدهای مسکن ملی افتتاح می شود
او همینطور اظهار داشت: هماهنگی های لازم انجام شده تا در آینده نزدیک افتتاح نخستین پروژه های طرح اقدام ملی مسکن و همین طور قسمتی از واحدهای مسکن مهر صورت گیرد. درباب مسکن مهر امسال شاهد اتمام پروژه خواهیم بود.
وی ادامه داد: کلنگ زنی برخی از پروژه های طرح اقدام ملی و واگذاری اراضی برای گروههای ساخت از دیگر برنامه ها است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: متقاضیانی که برای مسکن ملی پول واریز کرده اند به زودی به پروژه ها معرفی خواهند شد.
محمودزاده با اعلان اینکه برای تمامی ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن، زمین تامین شده است اظهار داشت: حتی اضافه بر این تعداد نیز زمین تامین کردیم. آماده سازی زمین ها هم در بخش هایی انجام شده است. البته آماده سازی همزمان با ساخت انجام میشود و مانع بزرگی نیست.
منبع:

1399/05/20
22:44:36
5.0 / 5
2246
تگهای خبر: بانك , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است