مدیر كل بیمه بیكاری وزارت كار اعلام كرد

14هزار جامانده بیمه بیكاری

14هزار جامانده بیمه بیكاری به گزارش كار و درآمد مدیر كل بیمه بیكاری وزارت كار با اشاره به ۱۴ هزار كارگر جامانده بیمه بیكاری، اظهار داشت: آن دسته از جاماندگان بیمه بیكاری كه مدت بیكاری آنها تا خرداد ادامه داشته به دفاتر پیشخوان دولت رجوع كنند.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، مسعود بابایی در گفتگو با شبکه خبر تصریح کرد: آن دسته از جاماندگان بیمه بیکاری که مدت بیکاری آنها تا خردادماه ادامه داشته با رفتن به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به احراز هویت خود اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: در اسفند ماه حدود ۲۷۷ هزار و ۵۰۰ نفر در سه مرحله دریافت نمودند. در فروردین ماه با احتساب افرادی که در اسفند ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت نمودند رقم به ۵۰۳ هزار و ۷۴ نفر رسید و این رقم در اردیبهشت ماه به ۳۳۱ هزار و ۳۲ نفر رسید.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره معطلی ۵ ماهه بعضی از شهروندان برای دریافت بیمه بیکاری، اضافه کرد: بعد از انتشار کرونا و تأثیر بر بعضی از کسب و کارها که منجر به بیکاری بعضی از شهروندان شد سامانه ای به نام بیمه بیکاری برای پرداخت بیمه بیکاری این افراد افتتاح شد.
وی افزود: در این میان باوجود تاکید فراوان در خصوص ثبت نام کسانی که بیکار می شوند در این سامانه برخی از این افراد با رفتن به اداره کاریابی و یا ادارات کار محل سکونت ثبت نام کردند که منجر به جا ماندن نام این افراد که حدود ۱۴ هزار نفر هستند، از فهرست ارسالی به وزارت کار شد.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: شماره تلفن مستقیم ۶۶۵۸۰۰۹۳ دفتر مدیریت آماده پاسخگویی به سوالات این افراد درباره بیمه بیکاری است.
بابایی اظهار داشت: آن دسته از جاماندگان که مدت بیکاری آنها تا خردادماه ادامه داشته با رفتن به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به احراز هویت خود اقدام نمایند و بر مبنای پیامک ارسالی از وزارت کار با رفتن به سامانه prkar.mcls.gov.ir نسبت به بارگذاری مدارک خود اقدام نمایند تا مقرری بیکاری شان برقرار شود.


منبع:

1399/05/22
12:56:48
5.0 / 5
2240
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است