نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی به كجا رسید؟

نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی به كجا رسید؟ به گزارش كار و درآمد نایب رییس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران ساختمانی ورود سازمان بازرسی به افزایش لجام گسیخته قیمت مصالح ساختمانی را خواهان شد و اظهار داشت: جای دستگاه های نظارتی و سازمان حمایت در جلوگیری از افزایش قیمت مصالح ساختمانی خالی است.


هادی ساداتی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه قیمت های لجام گسیخته و بدون نظارت مصالح ساختمانی باید کنترل شود، اظهار داشت: هم اکنون قیمتهایی که در بازار مصالح ساختمانی وجود دارد ربطی به تحریم و کرونا و مسایل بیرونی ندارد. عده ای سودجو و دلال بازار را در اختیار گرفته اند و نظارت بر بازار مصالح ساختمانی کاهش یافته است.
وی با اشاره به افزایش قیمت سیمان وگچ در بازار اظهار داشت: افزایش قیمت مصالح ساختمانی در روند ساخت و ساز مشکل به وجود می آورد و قیمتها که بالا برود در کار ساخت و ساز موثر است. کارگران ساختمانی و انبوه سازان تحت تاثیر قیمتهای سرسام آور و چندبرابری مصالح گرفتار می شوند و ممکنست پروژه ها تا مدتها متوقف شود.
جالی خالی نظارت بر بازار مصالح ساختمانی
نایب رییس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی در عین حال ورود سازمان بازرسی به موضوع افزایش لجام گسیخته قیمت مصالح ساختمانی را خواهان شد و اظهار داشت: جای دستگاه های نظارتی و بازرسی در کنترل قیمتها و مقابله با سودجویان و دلالان خالی است و لازم است برای تعدیل قیمتها، سازمان بازرسی و پشتیبانی از مصرف کنندگان باید به این مساله ورود کنند.
۸۰ درصد مصالح ساختمانی سر از بازار آزاد در می آورد!
بگفته ساداتی، مصرف کننده چندین برابر قیمت معمول مصالح می خرد در صورتیکه ۲۰ درصد تولیدات دست مصرف کننده می رسد و مابقی به بازار آزاد می رود؛ بدین جهت ورود و نظارت سازمان حمایت و سازمان بازرسی بر این مساله موجب می شود از افزایش های غیرمنطقی در بازار جلوگیری شود.
منبع:

1399/06/05
17:31:25
5.0 / 5
2025
تگهای خبر: تولید , سازمان , كارگر
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است