مدیركل دفتر اقتصاد مسكن خبر داد:

مالكان بیشتر از یك خانه در حال شناسایی هستند

مالكان بیشتر از یك خانه در حال شناسایی هستند مدیركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینكه روزانه ۱۰۰ هزار پیامك به مالكان بیشتر از یك خانه ارسال می نماییم اظهار داشت: به این افراد دو هفته فرصت می دهیم كه با خوداظهاری وضعیت خالی بودن یا دارای ساكن بودن واحدهای خویش را اعلام كنند.


پروانه اصلانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: سامانه املاک و اسکان هم اکنون اجرایی شده و روزانه ۱۰۰ هزار پیامک به مالکان بیشتر از یک واحد ارسال می نماییم. این افراد دو هفته فرصت دارند که با خوداظهاری وضعیت خالی بودن یا دارای سکنه بودن واحد خویش را مشخص کنند و دولت این اطلاعات را چک می کند.
وی ادامه داد: تا آخر تابستان معلوم می شود که این واحدها خالی است یا خیر. سپس آنها را به سازمان امور مالیاتی معرفی می نماییم.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن در پاسخ به این سؤال که اگر قرارداد صوری اجاره بسته شود یا کنتور واحد مسکونی کار کند، چگونه از وضعیت خالی بودن آن آگاه می شوید اظهار داشت: مشکل شناسایی واحدهای خالی مربوط به قبل بود هم اکنون ما روش خود اظهاری را با داده هایی که از راه تقاطع اطلاعاتی به دست می آوریم راستی آزمایی می نماییم و برای کسانیکه خلاف اظهاراتشان اثبات شود جریمه های سنگین مالیاتی در نظر گرفته شده است.
اصلانی افزود: یکی از روش های احراز استقرار افراد در در یک خانه موبایل آنها است که در این حوزه وزارت ارتباطات و وزارت راه و شهرسازی همکاری می کند همینطور بسیاری دیگر از دستگاهها به سامانه املاک و اسکان متصل شده اند و همکاری خوبی با ما دارند. هرچند معتقدم با همان روش خود اظهاری وضعیت سکونت بسیاری واحدها شفاف می شود و انتظار در این در مدت دو تا سه سال تمام اطلاعات املاک کل کشور در سامانه ثبت گردد.
وی تصریح کرد: اگر کسی صاحب دو واحد مسکونی یا بیشتر باشد و پس از دریافت پیامک خود اظهاری نکند ملاک را بر این قرار می دهیم که خانه های وی خالی است.1399/06/09
13:56:29
5.0 / 5
2020
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است