رییس كمیسیون اقتصادی مجلس:

سالانه یك میلیون واحد مسكونی در كشور نیاز است

سالانه یك میلیون واحد مسكونی در كشور نیاز است به گزارش كار و درآمد كرمان رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: سالانه یك میلیون واحد مسكونی در كشور نیاز است تا پاسخگوی تقاضا باشد در حالیكه تولید در این بخش سالانه از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار واحد بالاتر نبوده و سال جاری كه اوج كار است شاید به ۴۵۰ هزار واحد برسد.


"محمدرضا پورابراهیمی" بامداد امروز ۱۳ شهریورماه در مراسم افتتاح طرح های تعاونی استان کرمان و تجلیل از تعاونی های برتر استان اظهار نمود: ظرفیت تولید بخش مسکن در کشور نسبت به نیاز بسیار پایین است و عملکرد استان کرمان در این بخش از متوسط کشور پایین تر است.
وی ادامه داد: برپایه نیاز و سرانه جمعیت، خیلی بیشتر از این باید در بخش مسکن سرمایه گذاری می کردیم اما متاسفانه وقفه زیادی افتاده است.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز است تا پاسخگوی تقاضا باشد در حالیکه تولید در این بخش سالانه از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار واحد بالاتر نبوده و سال جاری که اوج کار است شاید به ۴۵۰ هزار واحد برسد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان نمود: اگر ۴۵۰ هزار واحد مسکن امسال تحویل شود به همین میزان برای پوشش تقاضای یک سال نیاز است و انباشته تقاضا از قبل را باید حساب کرد بنابراین باید حرکت جهادی در حوزه مسکن صورت بگیرد.
وی اظهار نمود: در زمینه توسعه تعاونی های مسکن طرح اقدام ملی در کرمان با محدودیت زمین و زیرساخت ها مواجه هستیم که باید برای آن راهکار پیدا کرد.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: برای رفع این نیاز باید زیرساخت ها در نظر گرفته شود و متاسفانه مرکز استان نسبت به جاهای دیگر محدودیت های بیشتری دارد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مواردی که احتیاج به تصمیم ملی دارد، پیگیری می نماییم، اظهار داشت: آب چالش توسعه بخش مسکن در کرمان است و تأمین آب برای واحدهای مسکونی با مشکل مواجه می باشد.
وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از منابع آبی را از راه انتقال آب می توان تأمین کرد، اضافه کرد: ۹۴ درصد از کل مصرف آب استان کرمان در بخش کشاورزی است و کل مصرف صنعت و شرب شش درصد است و باید حتما برای آب کشاورزی تصمیم جدی گرفته شود.
پورابراهیمی اظهار نمود: ۸۰ درصد از آبیاری در بخش کشاورزی غرقابی است و دو سوم آب در بخش کشاورزی پرت می شود.
وی خاطرنشان کرد: کار خط دوم انتقال آب از خلیج فارس شروع شده و خط سوم هم دنبال می شود که بخشی از تخصیص آب این پروژه برای شرب شهر کرمان است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان نمود: به تازگی در کمیسیون اقتصادی قانون مالیات بر خانه های خالی را تصویب کردیم که عرضه بخش مسکن افزایش می یابد تا قیمت ها کاهش پیدا کند.
وی اظهار نمود: یکشنبه هفته آینده در صحن مجلس اصلاحیه شورای نگهبان را انجام می دهیم و این قانون اثرگذار خواهد بود.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: بزودی طرحی با عنوان تأمین مالی در بخش مسکن را همراه با موضوعات مالیاتی، معافیت ها و ساخت و ساز را با کمیسیون عمران در مجلس عرضه خواهیم کرد.
منبع:

1399/06/14
11:01:52
5.0 / 5
1982
تگهای خبر: اقتصاد , تعاونی , توسعه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است