موافقت هیات دولت با واگذاری اراضی مازاد دستگاه ها برای تأمین مسكن كاركنان دولت

موافقت هیات دولت با واگذاری اراضی مازاد دستگاه ها برای تأمین مسكن كاركنان دولت رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با قدردانی از وزارت آموزش و پرورش، معلمان، مدیران و سایر عواملی كه زمینه بازگشایی مدارس را در شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ فراهم نموده اند، اظهار داشت: نهاد مدرسه دارای كاركردهای مختلفی است كه آموزش تنها یكی از آنهاست و بنابراین آموزش مجازی، جایگزین كاملی برای نهاد مدرسه محسوب نمی گردد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت و بعد از گزارش وزیر آموزش و پرورش از شروع سال تحصیلی به هیات وزیران اظهار داشت: تربیت، پرورش خلاقیت، رشد روحیه جمعی، همکاری و جامعه پذیری، از دیگر کارکردهای مدرسه است که باعث شد بکوشیم تا با حفظ سلامت فرزندان ایران اسلامی، نهاد مدرسه را فعال نماییم.
در ادامه جلسه، برخی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی، مورد بررسی و تصویب هیات وزیران قرار گرفت.
واگذاری اراضی مازاد دستگاه های دولتی برای تأمین مسکن کارکنان دولت در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن
دولت در جهت کمک به تأمین مسکن کارکنان فاقد مسکن دستگاه های اجرایی و به منظور تسریع در واگذاری مجانی اراضی در اختیار دستگاه های اجرایی در قالب مکان یابی های مبحث ماده (۶) قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن – مصوب ۱۳۸۷ – با الحاق یک تبصره به ماده (۱۹) آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن موافقت نمود.
بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی می تواند با عنایت به نیاز دستگاه واگذار کننده زمین، نسبت به واگذاری تا ۵۰ درصد با هماهنگی دستگاه ­های اجرایی از اراضی واگذار شده از جانب دستگاه های مشمول این ماده برای تأمین مسکن کارکنان واجد شرایط دستگاه واگذار کننده زمین، اقدام و مابقی اراضی را به سایر طرح های تأمین مسکن فاقدین مسکن تخصیص دهد.

اصلاح اساسنامه صندوق قرض الحسنه کارآفرینی امید
هیات وزیران در جهت تأمین نظر شورای نگهبان درمورد اساسنامه صندوق قرض الحسنه کارآفرینی امید، با اصلاح اساسنامه این صندوق موافقت نمود.
به باعث اصلاحیه مذکور، صندوق کارآفرینی امید مؤسسه ای مالی و بعنوان مؤسسه عمومی غیردولتی و دارای شخصیتی حقوقی و استقلال اداری و مالی است.
همچنین تأسیس شعب جدید صندوق یاد شده نیازمند دریافت مجوز از بانک مرکزی نخواهد بود.
بر اساس اصلاح اساسنامه صندوق کارآفرینی امید، این صندوق بعنوان قائم مقام قانونی صندوق مهر امام رضا (ع) بوده و منابع مالی و سرمایه متعلق به صندوق مهر امام رضا (ع) به جز اباحه و هبه بعنوان خاص و موقوفات و نذورات داده شده در زمان فعالیت صندوق با نام مهر امام رضا (ع) حسب مورد جزء منابع مالی و برعهده صندوق خواهد بود.
همچنین صندوق کارآفرینی امید می تواند در جهت اهداف حمایتی و به منظور تجهیز و تخصیص منابع و سپرده های قرض الحسنه، نسبت به ایجاد یک صندوق قرض الحسنه چند شعبه ای در قالب قوانین و مقررات موضوعه اقدام نماید.

تصویب آئین نامه اجرایی ارتقای بهره وری در دستگاه های اجرایی و دستیابی به اهداف و انجام برنامه های پیشبینی شده در قانون برنامه ششم توسعه
هیات وزیران آئین نامه اجرایی بند (د) تبصره (۲۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور درمورد ارتقای بهره وری در دستگاه های اجرایی و دستیابی به اهداف و انجام برنامه های پیشبینی شده در مواد (۳) و (۵) قانون برنامه ششم توسعه را به تصویب رساند.
به باعث آئین نامه فوق، کلیه دستگاه های اجرایی متولی بخش های اقتصادی موظفند به منظور تحقق اهداف مندرج در ماده (۳) قانون برنامه ششم توسعه، برنامه عملیاتی ارتقای بهره وری حوزه مسئولیت خویش را مطابق با راهنمای اجرایی تهیه و ظرف یک ماه بعد از ابلاغ این آئین نامه جهت تأیید به سازمان ملی بهره وری ایران ارائه کنند.
دستگاه های اجرایی همینطور موظفند برنامه ارتقای بهره وری دستگاه، مشتمل بر گزارش مسئله شناسی و اقدامات اساسی دستگاه اجرایی در ستاد و واحدهای تحت تابعه خویش را با جهت گیری کاهش هزینه و زمان ارائه خدمات و ارتقای سطح کیفی خدمات با استفاده مناسب از وضعیت موجود تا آخر شش ماهه اول، به سازمان ارائه نمایند.
مطابق آئین نامه مذکور، دستگاه های اجرایی مبحث قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور که دارای اعتبارات هزینه ای هستند هم مکلفند اعتبارات هزینه ای لازم برای اجرای برنامه های عملیاتی ارتقای بهره وری را در چارچوب برنامه "ارتقای بهره وری" حداکثر تا ۳ درصد از اعتبارات هزینه ای ابلاغی به دستگاه های اجرایی (به استثنای فصول ۱ و ۶) پیشبینی و در موافقت نامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور درج کنند.
لازم به ذکر است، تخصیص اعتبارات برنامه "ارتقای بهره وری" (موضوع ماده ۴ این آیین نامه) منوط به تایید پیشرفت اجرای برنامه های عملیاتی ارتقای بهره وری دستگاه های اجرایی توسط سازمان و واحدهای ذیربط در سازمان برنامه و بودجه کشور است.

تصویب لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی
هیات وزیران با عنایت به لزوم ایجاد سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل به منظور تمرکز سیاستگذاری، راهبری، برنامه ریزی، نظارت و ساماندهی امور اتباع خارجی مهاجر و آواره و پناهنده و برقراری ارتباط مؤثر با نهادها و سازمان های بین المللی که در اجرای فرایند مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری منجر به صدور مصوبه در شورایعالی اداری شده است، لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی را مصوب کرد تا بعد از ارسال به مجلس شورای اسلامی، به تصویب نهایی برسد.
وظایف و مأموریت های سازمان و تشکیل و ترکیب اعضای شورای سیاست‏گذاری و راهبری امور مهاجران اتباع خارجی همچون مواد مندرج در لایحه مذکور است.
همچنین به باعث لایحه یاد شده، کلیه دستگاه ها موظفند در قالب قوانین و مقررات با سازمان همکاری کنند و هر گونه اقدام و عرضه خدمات شامل اشتغال، بهداشت، درمان، امور پزشکی، آموزش و امثال آن به مهاجران و پناهندگان را در حیطه مأموریت خود، بعد از هماهنگی با سازمان انجام دهند.
سازمان مهاجران اتباع خارجی هم موظف است ظرف شش ماه از تصویب این قانون، نسبت‏ به ایجاد پایگاه اطلاعات جمعیتی مهاجران اتباع خارجی در کشور با همکاری دستگاه های ذی‏ربط اقدام نموده و دستگاه ها موظفند برای تبادل اطلاعات با سازمان همکاری کنند.1399/06/17
12:40:52
5.0 / 5
1746
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , بانك
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است