مدیركل بیمه بیكاری در گزارش كار و درآمد اعلام كرد

آخرین وضعیت بیمه بیكاری

آخرین وضعیت بیمه بیكاری به گزارش كار و درآمد مدیركل بیمه بیكاری وزارت كار اظهار داشت: تابحال 107 هزار نفر اعلام نمودند كه بیكاری شان استمرار داشته و یا از خرداد بیكار شده اند كه این افراد، برمبنای ماده 7 قانون بیمه بیكاری، مقرری خواهند گرفت.مسعود بابایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت بیمه بیکاری گفت: نیمه دوم اسفند ماه که بحث کرونا رسمیت یافت و مشاغل زیادی هم متأثر شدند بدین جهت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه ای برای ثبت نام افراد بیکار شده رونمایی کرد؛ در همین راستا برمبنای آخرین آمار تا دهم مرداد ماه ۸۷۱ هزار و ۴۰۰ نفر در سامانه ثبت نام کردند که با پردازش های صورت گرفته، ۷۳۰ هزار و ۸۸۲ نفر مشمول شدند.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: از دهم مرداد ماه برای ۵ استان پایلوت گذاشتیم تا با ورود به زیرسامانه جدید جامع روابط کار، کارگران با بارگذاری مدارک، ثبت نام کنند.
بابایی اظهار داشت: این دفعه بررسی ها برمبنای قانون بیمه بیکاری صورت خواهد گرفت و پرداختی ها به افرادی که از اسفندماه بیکاری شان استمرار داشته و یا از خرداد بیکار شده اند، نیز بر اساس بند ب ماده ۷ قانون بیمه بیکاری خواهد بود؛ یعنی ۵۵ درصد معادل ۹۰ روز بیمه پردازی به اضافه ۱۰ درصد حداقل دستمزد، بعنوان بیمه بیکاری پرداخت خواهد شد.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: طبق آخرین آمار، ۱۰۷ هزار نفر اعلام نمودند که بیکاری شان استمرار داشته و یا از خردادماه بیکار شده اند.
وی افزود: افرادی که بیمه بیکاری مخصوص کرونا را دریافت نمودند بر اساس قانون بیمه بیکاری نبود بلکه با محاسبات انجام شده، به صورت میانگین حدود یک میلیون و صد هزار تومان به افراد به مدت سه ماه پرداخت گردید.
بابایی اضافه کرد: ما چهار بار با سازمان برنامه و بودجه مکاتبه کردیم که این رقم ناچیز است اما گفتند که به سبب محدودیت های مالی نمی توان رقم بیشتری پرداخت کرد.
جاماندگان چند نفرند؟
وی همین طور با اشاره به جاماندگان بیمه بیکاری کرونا، اظهار داشت: ۳ گروه از دریافت بیمه بیکاری کرونا باقی مانده اند. به این صورت که ۴۸ هزار نفر جاماندگانی بودند که از خارج از سیستم سامانه ثبت نام کرده بودند که این ثبت نام ایراداتی داشت.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار افزود: گروه دوم ۲۴ هزار نفر بودند که شماره حساب و اطلاعاتشان مشکل داشت. ما در دو مرحله این دو گروه را پالایش و نتیجه نهایی را ۲۱ مرداد ماه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کردیم.
بابایی اضافه کرد: همین طور شماره حساب، شماره شبا یا شماره تلفن مربوط به حدود ۱۵ هزار نفر درست نبوده است. بنا بر این فهرست آنها عودت داده شده است. ارسال پیامک برای این فهرست ۱۵ هزار نفری از چهارشنبه هفته قبل شروع شده است. بعد از دریافت اطلاعات از طرف این افراد، اطلاعات به تامین اجتماعی و سپس به خزانه داری ارسال می شود و واریز صورت می گیرد.
۵۹ درصد ریزش نیروی کار از بخش خدمات بود
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به کسب وکارهای لطمه دیده از کرونا، گفت: ۶۲ درصد کارگاه هایی که از شیوع ویروس کرونا متأثر شدند در حوزه خدمات فعال بودند و ۵۹ درصد از کل نیروهایی که بیکار شدند مربوط به این حوزه بود.
وی اضافه کرد: ۳۱ درصد کارگاه های متأثر شده از کرونا مربوط به حوزه صنعت است و ۳۷ درصد کارگرانی که بیکار شدند در این بخش مشغول به کار بودند.
بابایی افزود: ۳ درصد از کسب وکارهای بخش کشاورزی متأثر از کرونا لطمه دیدند و یک درصد از کل نیروهای بیکار شده مربوط به این بخش هستند.
وی اظهار داشت: مابه التفاوت هم مربوط به حوزه هایی بودند که خوداظهاری نکرده بودند.
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر به جمع مقرری بگیران اضافه می شود اما بعد از شیوع کرونا، بیش از ۸۵۰ هزار نفر خواهان دریافت بیمه بیکاری شدند.


منبع:

1399/06/19
13:28:03
5.0 / 5
1814
تگهای خبر: بیكاری , بیمه , خدمات , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است