نوبخت؛

خط ریلی خزر به خلیج فارس سال جاری برقرار می شود

خط ریلی خزر به خلیج فارس سال جاری برقرار می شود به گزارش كار و درآمد از گیلان معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه یكی از مسائل بسیار مهم این بود كه بتوانیم كریدور شمال به جنوب را تكمیل نماییم، اظهار داشت: هم اكنون هم خط ریلی رشت به بندر كاسپین واقع در منطقه آزاد انزلی به فاصله ۴۰ كیلومتر در دست اجرا قرار دارد كه خوشبختانه با تلاشهای شركت زیرساخت و وزارت راه و شهرسازی مسیر آماده شده تا این طرح هم سال جاری به پایان برسد.


محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم ریل گذاری خط آهن رشت – کاسپین در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: دولت در جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برای توسعه شبکه ریلی کشور، تکمیل شبکه های ریلی را در بعضی از استان ها از آن محروم بودند، شروع کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: پس از اینکه استان های همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و گیلان به شبکه سراسری ریلی کشور متصل شدند، الان استان های اردبیل، کردستان، چابهار به زاهدان به طول ۷۰۰ کیلومتر، اقلید به یزد در حال اتصال به شبکه ریلی هستند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از مسائل بسیار مهم این بود که بتوانیم کریدور شمال به جنوب را تکمیل نماییم، افزود: براین اساس اتصال خط آهن خلیج فارس به دریای خزر با هدف استفاده تمام کشورهای حاشیه خزر و حتی دسترسی ساده کشور چین برای انتقال بار به خلیج فارس، در دستورکار قرار گرفت.
نوبخت اظهار داشت: برای اتصال خط ریلی خزر به خلیج فارس، این ارتباط در محدوده قزوین قطع بود که خوشبختانه ارتباط ریلی قزوین به رشت برقرار شده و هم اکنون هم خط ریلی رشت به بندر کاسپین واقع در منطقه آزاد انزلی به فاصله ۴۰ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که خوشبختانه با تلاشهای شرکت زیرساخت و وزارت راه و شهرسازی مسیر آماده شده تا این طرح هم سال جاری به پایان برسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه اعتبار ریل گذاری این مسیر از فصل مطلوبی تأمین شده، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تکمیل این قطعه نهایی رشت به کاسپین، بتوانیم در طول سالجاری مسیر ریلی خلیج فارس به دریای خزر را کامل نماییم.
وی اضافه کرد: با برقراری این اتصال غیر از اینکه شهر صنعتی و واحدهای تولیدی مستقر در گیلان می توانند بار خویش را به اقصا نقاط کشور از راه خط ریلی انتقال دهند، بلکه ارتباط جهانی هم در این راه برقرار می شود چونکه کشورهای همسایه هم می توانند از این مسیر تردد کنند بنابراین از این جهت برای ما بسیار پراهمیت است.
معاون رئیس جمهور ضمن تبریک به ملت ایران به مناسبت توسعه خطوط ریلی کشور، تصریح کرد: توسعه خدمات ریلی در همه جای کشور چه روی زمین و چه زیر زمین به صورت مترو(در شهرهای بزرگ نظیر تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد) در جهت اجرای بند سیاست های اقتصاد مقاومتی است که بر توسعه شبکه ریلی تاکید داشته است.
منبع:

1399/06/22
13:24:54
5.0 / 5
1445
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , خدمات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است