مدیرعامل شركت راه آهن اعلام كرد:

جزئیات ساخت موتور ملی دوگانه سوز لكوموتیو

جزئیات ساخت موتور ملی دوگانه سوز لكوموتیو مدیرعامل شركت راه آهن با اشاره به جزئیات ساخت موتور ملی دوگانه سوز لكوموتیو و مراحل تست آن، اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت های موجود در صنعت ریلی و توانمندی های كنونی در حوزه ساخت قطعات انواع موتورهای دیزلی، در آینده نزدیك نه تنها به خودكفایی در این حوزه می رسیم بلكه می توانیم صادركننده خدمات و چنین كالاهایی باشیم.


سعید رسولی در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: انواع مختلفی از لکوموتیو مانوری و عملیاتی داریم. لکوموتیوهای مانوری در محدوده ایستگاه های مختلف وظیفه مانور و تشکیل قطارها را دارند و البته قدرت کمتری نسبت به لکوموتیوهای عملیاتی باری و مسافری دارند.
وی ادامه داد: یکی از شرکت دیزل سنگین ایران به تازگی از از طرح ساخت موتور سنگین 4000 اسب بخاری و آزمایش اولین موتور ملی دوگانه سوز لکوموتیو رونمایی نمود. این شرکت توانمندی های خوبی در زمینه تولید موتورهای دیزل ریلی و دریایی سنگین دارد و مدتهاست موتور ملی این کارخانه روی یکی از دیزل های مانوری راه آهن برای تست گرم نصب شده و نتایج به دست آمده از تست ۶۰۰۰ ساعته رضایت بخش بوده است.
مدیرعامل شرکت راه آهن افزود: با این مجموعه تولیدی قراردادی را در دست امضاء داریم که بر این اساس ۱۰ دستگاه موتور دیزل مانوری را از آنها خریداری می نماییم. البته این مجموعه در حال مطالعه و انجام مراحل اجرایی روی یک موتور دیزل ۴۰۰۰ کیلوواتی است که برای لکوموتیوهای عملیاتی قابل استفاده بوده و قرار دارند این موتور را هم بسازند.
رسولی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه هم اکنون تا چه اندازه در حوزه موتورهای ریلی توانایی ساخت داخلی وجود دارد و با عنایت به وضعیت کنونی چه زمانی به خودکفایی خواهیم رسید؟ اظهار داشت: الان خیلی از قطعات در حوزه موتورهای دیزل در داخل ساخته می شوند که از آن جمله می توان به بلوک موتور بعنوان یکی از بخش های اصلی در این عرصه اشاره نمود. ازاین رو با عنایت به این پتانسیل ها و ظرفیت های موجود به نظر می آید در صورت پشتیبانی از صنایع داخلی می توانیم در آینده نزدیک به خودکفایی برسیم و به صادرکننده این کالاها و خدمات فنی – مهندسی تبدیل شویم.1399/06/26
11:42:45
5.0 / 5
1831
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , صنعت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است