معاون وزیر راه و شهرسازی:

خانه های خالی تا آخر شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می گردند

خانه های خالی تا آخر شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می گردند معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه تا آخر شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی عرضه می دهیم اظهار داشت: تابحال ۱۳.۴ میلیون واحد شناسنامه دار و ۱.۵ میلیون پیامك به مالكان بیشتر از یك خانه ارسال شده است.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از حدود ۲۸ میلیون واحد مسکونی در کل کشور تا امروز ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شناسایی و در واقع شناسنامه دار شدند که ۴۸ درصد کل واحدهای مسکونی کشور را شامل می شود.
وی اضافه کرد: در این بین مشخص شده که ۱.۵ میلیون نفر مالک بیشتر از یک واحد مسکونی هستند که برای آنها پیامک ارسال کردیم تا وضعیت سکونت خانه های خویش را مشخص کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا آخر شهریورماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی شناسایی شده را به سازمان امور مالیاتی عرضه می دهیم اظهار داشت: مالکان باید با رفتن به سامانه املاک و اسکان که نشانی آن در پیامک ها درج شده، وضعیت خانه های خود در مورد سکونت شخصی، اجاره و یا خالی بودن آنرا اعلام کنند.
محمودزاده درباره اینکه به بعضی افراد پیامکی در خصوص مالکیت واحد فروخته شده ارسال شده و این افراد باید چه اقدامی انجام دهند اظهار داشت: این افراد شماره تماس و کد ملی خریدار را در سامانه درج و ارسال نمایند. در صورتیکه به اطلاعات سجلی خریدار دسترسی ندارند می توانند از دفتر مشاور املاک و یا دفترخانه مربوطه بگیرند.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، روز ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ سامانه املاک و اسکان که اطلاعات واحدهای مسکونی کل کشور در آن ثبت خواهد شد به مرحله اجرا رسید. مقرر است این اطلاعات با همکاری سایر دستگاه های مرتبط جمع آوری و برای وضع مالیات متعلقه در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد. طبق ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم واحدهای مسکونی خالی در سال اول مشمول شش برابر مالیات متعلقه خواهند شد که البته شورای نگهبان ۱۳ ایراد به آن گرفت و سپس مجلس ایرادات را برطرف و مجدداً به شورا ارسال کرد. وزارت راه و شهرسازی قول داده تا آخر تابستان نخستین اطلاعات واحدهای مسکونی را در اختیار سازمان امور مالیاتی بگذارد. از بین ۲۸ میلیون واحد مسکونی تا کنون ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شناسایی و شناسنامه دار شده و ۱.۵ میلیون پیامک برای مالکان بیشتر از یک واحد مسکونی ارسال شده است. رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام نموده ظرف ۱۰ روز مالیات خانه های خالی را مطالبه می نماییم.1399/06/27
01:00:59
5.0 / 5
1975
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است