افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق كارآفرینی امید

افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق كارآفرینی امید جلسه هیأت امناء صندوق كارآفرینی امید با حضور سرپرست نهاد ریاست جمهوری، وزیر ورزش و جوانان و دیگر اعضای هیأت امناء و مدیر عامل و هیأت مدیره برگزار گردید.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، در این نشست گزارش عملکرد و صورت های مالی منتهی به سال ۱۳۹۸ صندوق عرضه و افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید به تصویب رسید.
اصغر نوراله زاده - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید - ضمن عرضه گزارشی از عملکرد صندوق طی سال های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ از رشد ۱۰۷ درصدی در کل تسهیلات پرداختی و رشد ۶۲ درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی اطلاع داد.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستائیان و عشایر اظهار نمود: پارسال ۱۱هزار و ۴۱۰ فقره تسهیلات اشتغال روستایی با اعتباری به مبلغ ۱۱۱۱۰ میلیارد ریال پرداخت گردید و در مجموع در سال های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سنوات گذشته با ۱۵۴ درصد رشد همراه بوده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همینطور به تشریح شش مدل بومی و اختصاصی تأمین مالی خرد کسب و کارها شامل مدل هر روستا- یک محصول، مدل صندوق خرد محلی، مدل پشتیبان، مدل روستای بدون بیکار، مدل مشارکتی و مدل برند پرداخت و ضمن بیان خصوصیت ها و اهداف دنبال شده در هر مدل به نمونه های موفق اجرا شده در سطح کشور اشاره نمود.
نوراله زاده اضافه کرد: یکی از شاخصهای سنجش توان نهادهای مالی در بازپرداخت تسهیلات، شاخص میزان وصولی به انتظار وصول است که این شاخص در سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۱۰۰ درصد بوده و به معنای بالاتر بودن میزان وصول مطالبات از انتظار وصول است.
وی با اشاره به اهم برنامه های صندوق در سال ۱۳۹۹ از ایجاد صندوق های خطر پذیر، راه اندازی باشگاه مشتریان و کانون های کارآفرینی و ایجاد شتاب دهنده های کسب و کار اطلاع داد.
واعظی - سرپرست نهاد ریاست جمهوری هم در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد بسیار موثر و هدفمند صندوق کارآفرینی امید با اشاره به بازدید از طرح های صندوق در استانهای مختلف و رضایت مردم و مسئولین از عملکرد صندوق اظهار نمود: صندوق کارآفرینی امید عملکرد بسیار رضایت بخشی در تأمین مالی خرد کسب و کارها و به ویژه مشاغل روستایی داشته که سبب شده این صندوق به یک نهاد موثر در تأمین مالی طرحهای روستایی و ایجاد روستاهای بدون بیکار تبدیل گردد.
ایشان در ادامه نوآوری در مدلهای تأمین مالی و رشد عملکرد صندوق و بالا بودن میزان وصول مطالبات صندوق نسبت به انتظار وصول که حاکی از پرداخت هدفمند تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار می باشد را از دیگر نقاط مثبت این گزارش برشمرد.
در ادامه این گزارش صورت های مالی و گزارش بازرس و حسابرس قانونی قرائت شد و با عنایت به مطلوب بودن صورتهای مالی مورد تصویب هیأت امناء قرار گرفت.
تصویب طرح تفکیک فعالیتهای تأمین مالی قرض الحسنه از راه ایجاد صندوق قرض الحسنه چند شعبه ای زیر مجموعه صندوق کارآفرینی امید با تأمین مالی توسعه ظرفیت های جدید کسب و کار از راه ایجاد شتاب دهنده ها و صندوقهای خطر پذیر و مراکز حمایتی و توسعه کسب و کارهای نوین و جدید از دیگر مصوبات این نشست بود.
منبع:

1399/06/28
20:18:48
5.0 / 5
1618
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است