در گفت وگو با كار و درآمد تاكید شد

تولیدكنندگان را از سرمایه گذاری در تولید پشیمان نكنیم!

تولیدكنندگان را از سرمایه گذاری در تولید پشیمان نكنیم! به گزارش كار و درآمد یك فعال حوزه كار با اشاره به اینكه در شرایط فعلی اقتصاد باید با بخش تولید مهربان تر باشیم، پیشگیری از بسته شدن كارخانه ها و واردات بی رویه كالا را باعث تقویت تولید داخلی و اشتغالزایی و درآمدزایی دانست.رحمت اله پورموسی در گفتگو با ایسنا، استفاده از ظرفیتها و توان تولید و صنایع داخلی را بهترین راهکار جبران کاهش درآمدهای نفتی و کسری بودجه دولت عنوان نمود و اظهار داشت: در داخل کشور منابع زیادی داریم که باید از آنها استفاده نماییم. در بخش صنایع پیشرفتهای خوبی داشتیم و باید تا می توانیم تولید را در بخش کشاورزی و صنایع افزایش دهیم.

وی افزود: یکی از مسایلی که به اقتصاد کشور و تولید داخل ضربه زده واردات بی رویه کالاهایی است که در داخل تولید می شود. اگر جلوی واردات بی رویه کالا را بگیریم و منابع کافی و مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان را فراهم نماییم از محل تقویت تولید و رونق کارخانه ها اشتغالزایی و درآمدزایی حاصل می شود و به تدریج نیازی به دلارهای نفتی برای اداره کشور نخواهیم داشت.

با بخش تولید مهربانتر باشیم و کارخانه ها را نبندیم

این فعال حوزه کار پشتیبانی از تولیدکنندگان را در شرایط فعلی اقتصاد مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: شرایط کنونی بگونه ای است که باید با بخش تولید مهربان تر باشیم، در بحث مالیاتها به کارگاهها فشار نیاوریم و در بازپرداخت تسهیلات زمان بیشتری را به تولیدکننده بدهیم و از کارفرمایان خوش حساب حمایت نماییم.

پورموسی اقدام قوه قضاییه در پیشگیری از بسته شدن کارخانه ها را مثبت و اثرگذار دانست و اظهار داشت: ورود قوه قضاییه سبب می شود تا حداقل از تعطیلی کارخانه ها جلوگیری شود. منتها در گزارشهای اخیری که از چند کارخانه پخش گردید دیدیم که همچنان تعطیل بودند و بعد از صحبت خبرنگار با نگهبانان مشخص می شد که باوجود وعده بازگشایی هنوز بسته مانده اند. بنابراین در این شرایط اقتصادی باز شدن کارخانه های تعطیل شده باید سرعت بگیرد و کارگران به کار برگردند تا معیشت خانوارهای کارگری به خطر نیفتد.

تولیدکنندگان را از سرمایه گذاری در تولید پشیمان نکنیم

به گفته وی عدم پشتیبانی از بخش تولید سبب می شود تا تولیدکنندگان رغبتی به انجام فعالیت های تولیدی نشان ندهند و از اینکه سرمایه های خویش را در بخش تولید به کار گرفته اند پشیمان شوند.

این فعال حوزه کار خاطرنشان کرد: بانکها باید در سود و زیان کارخانه ها شریک باشند و فقط به سودآوری خود فکر نکنند در غیر این صورت همه تولیدکنندگان محکوم به فنا می شوند؛ بنابراین وزارت صمت و وزارت کار باید با قدرت این موارد را پیگیری کنند تا جلوی تعطیل شدن کارخانه ها و واحدهای تولیدی گرفته شود.

منبع:

1399/07/11
14:07:27
5.0 / 5
1472
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است