ربیعی در جمع خبرنگاران:

طرح اشتغال روستایی در ۵ استان كشور از فردا اجرایی می گردد

طرح اشتغال روستایی در ۵ استان كشور از فردا اجرایی می گردد كار و درآمد: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: طرح اشتغال روستایی فردا در ۵ استان آغاز می گردد و تا آخر سال، ۲ هزار میلیارد تومان وام به طرح های اشتغال روستایی پرداخت خواهد شد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه تامین منابع پاداش بازنشستگان انجام شده است، اظهار داشت: در شورای كار هم چانه زنی ها برای حداقل دستمزد در سال آینده در جریان است و تلاش ما این است كه این مورد به شب عید كشیده نشود.
وی اظهار داشت: استراتژی ما این است كه این افزایش حقوق از نرخ تورم بیشتر باشد. دریافتی های تا سقف ۲ میلیون تومان را درصد به درصد افزایش خواهیم داد تا فاصله دریافتی های پایین و بالا را كمتر نماییم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح اشتغال روستایی، ادامه داد: ۵۰ هزار ثبت نام در سامانه اشتغال روستایی انجام شده كه از این تعداد ۸۱۵۰ مورد از آن مورد موافقت قرار گرفت و فردا ظهر همزمان این طرح در ۵ استان كشور آغاز می گردد كه تا آخر سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی پرداخت خواهد شد.
ربیعی در انتها با اشاره به اینكه در طرح اشتغال روستایی تاكید ما بر تولید اشتغال است، ادامه داد: در این طرح افراد ابتدا به سازمان فنی و حرفه ای خواهند رفت تا آموزش های مهارتی، كارآفرینی و بازاریابی را طی كنند و گروه های مشاوره تا آخر بازاریابی در كنار آنها خواهند بود.
ربیعی همینطور درباره بازگشایی جعبه سیاه كشتی سانچی اظهار داشت: جعبه سیاه این كشتی امروز با حضور نمایندگان كشورهای ذی نفع همچون نماینده ایران از سازمان بنادر و. كشتیرانی، طرف سوئدی، پانامایی و چینی باز می گردد.
وی اضافه كرد: قرار بود جعبه سیاه هر دو كشتی با هم باز شود كه ما گفتیم اول روی سانچی كار شود.
وزیر كار همینطور درباره فعالیت ربات های چینی در سانچی و اینكه آیا می تواند پیكر جانباختگان این حادثه را بیرون بیاورد اظهار داشت: طبق گزارش های داده شده نمی گردد داخل كشتی رفت زیرا فضای آن را سم گرفته است ربات ها هم فقط عكس می گیرند و نمی توانند داخل بروند.
ربیعی درباره اینكه آیا شكایتی درمورد برخورد با كشتی ایرانی مطرح شده یا نه اظهار داشت: شكایت در این زمینه قواعد خاص خویش را دارد، شركت های بیمه ای و حقوقی میزان خسارت ها را مشخص می كنند البته آنطور كه گفتند در دریا مقصر صد در صد وجود ندارد و دو طرف با درصدهای متفاوتی به شكلی شاید مقصر باشند.
وی درباره مزایای خانواده جانباختگان این حادثه بعنوان شهید خدمت اظهار داشت: آقای شهیدی بحث شهید خدمت را پذیرفتند اما قرار شد مزایای این عنوان را خود شركت به خانواده های این عزیزان پرداخت كند.

1396/11/08
13:30:22
5.0 / 5
4858
تگهای خبر: اشتغال , حقوق , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است