در گفت وگو با كار و درآمد مطرح شد

كارت قالیبافان اینترنتی صادر می شود

كارت قالیبافان اینترنتی صادر می شود به گزارش كار و درآمد مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف از امكان صدور اینترنتی كارت قالیبافی برای قالیبافان آگاهی داد و اظهار داشت: برای شناسنامه دار كردن تولیدات فرش، نیازمند تعریف استانداردهای فرش و ایجاد بانك اطلاعات قالیبافان هستیم و متولی انجام این كار باید مشخص شود.عبداله بهرامی درباره لزوم شناسایی فعالان حوزه فرش و دارای کد شناسنامه قالیبافی، اظهار نمود: خوشبختانه یکی از اقداماتی که اتحادیه از مدتها قبل دنبال کرد، شناسنامه دار کردن کلیه تولیدات اتحادیه و تعاونی های شهری و روستایی بود که موجب شد در شناسایی و خدمات رسانی بهتر به اعضا اقدام نماییم.

وی درباره شناسایی فعالانی که دارای شناسنامه و کد شناسه فعال در حوزه قالیبافی هستند، اظهار داشت: این مساله بحث شناسنامه عام است که مربوط به سراسر کشور است و باوجود اینکه عضو ستاد راهبردی مرکز ملی فرش هستیم هنوز به نتیجه نرسیده است چون پروسه اجرائی این طرح مبهم است و معین نیست چه سازمانی متولی این کار است.

بهرامی افزود: معتقدم تا زمانی که استانداردی برای فرش تعریف نشود نمی توانیم به دنبال شناسنامه عام باشیم. ما با شناسنامه دار کردن فرش مخالفتی نداریم ولی بستر این کار باید مهیا شود و یک نهاد از بخش خصوصی یا دولتی عهده دار این کار شود تا بتوان کار را پیش برد.

به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف، مرکز ملی فرش با داشتن نیروهای ماهر و بودجه و ابزار و امکانات مطلوب امکان شناسایی و تدوین بانک اطلاعات بافندگان و قالیبافان را دارد و می تواند از عهده این کار برآید.

این فعال تعاونی درباره وجود آمار قالیبافان در کشور اظهار نمود: طبعا داشتن بانک اطلاعات بافندگان فرش کشور، در تصمیم گیریهای مربوط به این حوزه و تحت پوشش قرار دادن بافندگان اثرگذار می باشد. پیش از اینکه بخواهیم به شناسنامه دار کردم تولیدات فرش بپردازیم لازم است یک بانک اطلاعاتی از مشخصات و تعداد بافندگان داشته باشیم ولی تا حالا چنین مرکز اطلاعاتی ایجاد نشده که بدانیم چه تعداد بافنده با چه نوع تولیدی داریم و در کجا مستقر هستند.

بهرامی اشاره کرد: خوشبختانه در سایت اتحادیه در حد مقدورات خود و بدون دریافت کوچکترین ریالی، اطلس فعالان فرش دستباف و بافندگان فرش را به تفکیک استانی و برمبنای ظرفیت و میزان اشتغالزایی به وجود آورده ایم که با مراجعه به آن اطلاعات بافندگان و توانایی های آنها بطور مشخص و دقیق دردسترس است.

وی در آخر از امکان صدور اینترنتی کارت قالیبافی برای بافندگان فرش آگاهی داد و اظهار داشت: بوسیله سایت اتحادیه به آدرس http: //taavon.co امکان صدور مجازی و مجانی کارت قالیبافی برای قالیبافان فراهم شده و افراد بدون مراجعه حضوری و تنها با ثبت مشخصات خود در سایت از این امکان برخوردار می شوند و کارت قالیبافی به در منزل آنها ارسال می شود.

منبع:

1399/08/06
12:25:40
5.0 / 5
1380
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است