یك مقام مسئول كارگری مطرح كرد

قرارداد موقت برای امنیت شغلی

قرارداد موقت برای امنیت شغلی به گزارش كار و درآمد رییس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی بیان می كند كه از سال ۱۳۶۹ تاكنون تبصره های ماده ۷ قانون كار بلاتكلیف مانده و اصلاح نگردیده است. او قراردادهای موقت كار را تهدیدی برای امنیت شغلی كارگران می داند.


فتح اله بیات از برگزاری سمیناری در نیمه دوم مردادماه با موضوع ساماندهی قراردادهای موقت كار خبر داد و گفت: جامعه كارگری حفظ امنیت شغلی را یكی از مهمترین و اساسی ترین دغدغه های خود می داند و قراردادهای موقت كار را تهدیدی برای از بین رفتن امنیت شغلی كارگران به شمار می آورد و ما به عنوان اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی جزو اولین گروه هایی بودیم كه از سال ۱۳۸۱ تا كنون و از مجلس ششم به بعد موضوع قراردادهای موقت كار را پیگیری كردیم و همچنان با جدیت دنبال می كنیم.
بیات گفت: خوشبختانه نگاه معاونت روابط كار وزارتخانه نسبت به ساماندهی قراردادهای كار موجب امیدواری جامعه كارگری شده و با توجه به تشكیل جلسه اول كه با حضور شركای اجتماعی در وزارت كار برگزار شد، انتظار می رود به نتایج مثبتی دست پیدا كنیم.
رییس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد كه در نیمه دوم مردادماه سمیناری با دعوت از همه اساتید، صاحبنظران، كارشناسان و نمایندگان تشكل های كارگری، كارفرمایی و دولت و مدیران و معاونان وزارتخانه برگزار و مجموعه مقالات گردآوری شده درباره قراردادهای كار در دنیا ارائه شود تا مورد بررسی كارشناسی قرار گیرد.
وی تصریح كرد: موضوع قراردادهای موقت كار با دستور شخص وزیر كار پیگیری می شود و هدف از آن نظارت بر قراردادهای كار و تدوین آیین نامه تبصره دو ماده ۷ قانون كار است.
به گفته این مقام مسئول كارگری از سال ۱۳۶۹ تاكنون تبصره های ماده ۷ قانون كار بلاتكلیف مانده و اصلاح نشده است و با رویكرد معاونت روابط كار این امید به وجود آمده كه به شكل سه جانبه و با دریافت نظرات همه گروه ها به یك نتیجه مطلوب برسد.

 

1396/05/10
22:25:01
5.0 / 5
5835
تگهای خبر: كارگر , وزارتخانه , مشاغل
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است