دستور ویژه وزیر كار برای پیگیری موضوع اخراج كارگران هفت تپه

دستور ویژه وزیر كار برای پیگیری موضوع اخراج كارگران هفت تپه كار و درآمد: به دنبال اخراج برخی از كارگران هفت تپه، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از معاون حوزه تخصصی خود خواست موضوع هر چه سریع تر پیگیری و رسیدگی شود.به گزارش کار و درآمد به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی گفت: ۱۵ نفر از کارگران هفت تپه به سبب عدم پرداخت اضافه کار خود در ماه گذشته، بدون مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به مدیریت مستقر در شرکت اعتراض کرده اند که اخراج آنها را به همراه داشته است.
وی اضافه کرد: باتوجه به این مساله و دستور ویژه وزیر، مقرر شد با پیگیری های صورت گرفته ظرف ۲۴ ساعت توافق میان کارگران و کارفرما حاصل شود. در غیر این صورت با شکایت کارگران ظرف ۴۸ ساعت آینده، رسیدگی به موضوع خارج از نوبت و بطور ویژه در دستور کار مراجع حل اختلاف کار استان قرار خواهد گرفت.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: البته کارفرما شکایتی را به اداره کار استان تسلیم کرده که همین مورد می تواند مبنای ورود مراجع رسیدگی وزارت کار به موضوع شود.
شاکرمی با اشاره به تأکیدات قبلی درباب عدم اخراج کارگران خارج از کمیته انضباطی اشاره کرد: متأسفانه این اخراج خارج از کمیته انضباطی انجام شده و امیدواریم با پیگیری هایی که انجام می شود در اسرع وقت زمینه بازگشت به کار کارگران اخراج شده برقرار شود.


منبع:

1399/08/19
23:14:10
5.0 / 5
1475
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است